Hlavní obsah

Oscarovým večerem budou provázet Steve Martin a Alec Baldwin

Moderátory ceremoniálu, při kterém se 7. března 2010 budou udělovat filmové ceny Oscar, budou Steve Martin a Alec Baldwin. Za obsazením těchto populárních herců stojí snaha organizátorů oscarového večera pozvednout divácký zájem o předávání Oscarů, který v posledních letech klesal.

Oscarovým večerem budou provázet Steve Martin a Alec Baldwin

Podle organizátorů vytvoří Martin s Baldwinem perfektní moderátorskou dvojici. "Steve představuje tradici a Alec... kromě toho, že již byl v minulosti sám nominován na Oscara (v roce 2003 za vedlejší roli ve snímku Smolař), je právě teď nesmírně oblíbený. A vím, že oba se navzájem obdivují," konstatoval producent večera Adam Shankman.

Při přípravách 82. oscarového večera chtějí organizátoři navázat na změny zavedené při předcházejícím, únorovém ceremoniálu, v němž se nově objevily kupříkladu hudební vložky ve stylu broadwayských muzikálů v podání moderátora Hugha Jackmana. Tento jednačtyřicetiletý herec, který svými tanečními a pěveckými čísly letos v únoru výrazně pomohl zvýšit sledovanost oproti předchozím letům, ovšem odmítl svou roli zopakovat.

Bude Oscar politický?

Obsazení Martina a Baldwina do role příštích moderátorů Oscara označila agentura Reuters za mírné překvapení. Poukázala mimo jiné na to, že Baldwin je známý jako politický aktivista, a Hollywood se snaží komentování politického dění vyhýbat.

Podle agentury Reuters se také prý očekával hudebně orientovaný moderátor vzhledem k Jackmanově úspěchu a k tomu, že producent Shankman je tvůrcem muzikálů - režíroval například muzikálový snímek Hairspray uvedený v roce 2007.

Čtyřiašedesátiletý Martin, který Oscary uváděl již v letech 2001 a 2003 a který nyní na turné propaguje své poslední bendžové album, prohlásil, že je "šťastný, že bude moderovat Oscary společně se svým nepřítelem Alekem Baldwinem".

"Sice nehraju na bendžo, ale jsem nadšený, že budu moderovat Oscary - je to pro mne životní příležitost," oplatil svému kolegovi jednapadesátiletý Baldwin, který je hvězdou seriálu televize NBC 30 Rock a který bude mít při moderování Oscarů premiéru.

Oba herci se příští měsíc také společně představí divákům na filmovém plátně v komedii režisérky Nancy Meyersové Nějak se to komplikuje.

Méně rozvláčnosti

Více než jeden moderátor uvádějící oscarový večer není sám o sobě novinkou; naposledy se v roce 1987 na pódiu sešli herečka Goldie Hawnová a herci Chevy Chase a Paul Hogan.

Druhý z producentů večera Bill Mechanic se domnívá, že když se moderátorské povinnosti rozdělí mezi dva herce obdařené smyslem pro humor jako Martin a Baldwin, "nebude večer tolik škrobený". "Budeme moci přecházet od jedné věci ke druhé snáze tím, že do jisté míry odstraníme ono afektované žertování mezi předávajícími a necháme se večerem provázet moderátory," uvedl Mechanic.

Organizátoři chtějí přispět k zábavnosti a větší plynulosti příštího oscarového večera i dalšími kroky. Udílení čestných Oscarů, jež často bývá rozvláčné, bylo přesunuto na slavnostní obřad v listopadu. Největší změnu za posledních několik desetiletí ovšem znamená rozšíření kategorie nejlepšího filmu z pěti nominací na deset. Experti soudí, že to může otevřít tuto nejprestižnější kategorii širší škále filmů, včetně snímků komerčních, jež mohou přilákat více televizních diváků.

Nominace budou oznámeny 2. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků