Hlavní obsah

Oscarový film Unaveni sluncem bude mít pokračování, prohlásil režisér Michalkov

Na 9. května ohlásil ruský hvězdný režisér Nikita Michalkov s napětím očekávané pokračování svého oscarového filmu Unaveni sluncem (1994). Pětašedesátiletý režisér považuje 65. výročí evropského konce druhé světové války za důstojný rámec pro údajně nejdražší produkci v ruské filmové historii za 40 miliónů eur (asi 1,5 miliardy korun).

Oscarový film Unaveni sluncem bude mít pokračování, prohlásil režisér Michalkov

Poté, co se první část filmu odehrává za dob stalinského teroru 30. let minulého století, pokračování natočené částečně v Německu má ukázat druhou světovou válku. V hlavních rolích se znovu představí Michalkov sám, stejně jako jeho dcera Naděžda a herec Oleg Menšikov.

Pokračování je prý pojato jako monumentální válečný film. Je rozděleno do dvou epizod. První bude mít premiéru v květnu, již natočená druhá epizoda s podtitulem Pevnost pak 4. listopadu 2010. Současně je z filmového materiálu sestříhána dvanáctidílná televizní série.

Angažují se i ruští politici

Při filmování v Rusku navštívil režiséra blízkého Kremlu premiér Vladimir Putin. Michalkov, který je ve své vlasti jako herec, producent a autor žijící legendou, je u části filmové branže kvůli svému autoritářskému stylu a blízkosti ke státní moci vnímán zčásti rozporuplně.

V pokračování Michalkovova oscarového snímku například dostala roli ošetřovatelky dcera ministra pro civilní obranu a mimořádné situace Sergeje Šojgua Olga.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků