Hlavní obsah
Jan Spálený a ASPM Foto: Jiří Hrbek

Originál Jan Spálený připravil nové album. Po devíti letech

Po devíti letech vydávají v pátek album Jan Spálený & ASPM. Poměrně originální sestava, která v českém rybníčku vyniká, se propojováním folku, blues a jazzu dopracovala k svébytnému zvuku a příznivce získává také důrazem na smysluplné texty.

Jan Spálený a ASPM Foto: Jiří Hrbek
Originál Jan Spálený připravil nové album. Po devíti letech

Deska Nemůžu popadnout tvůj dech vychází v pátek na CD, vinylu i digitálních platformách.

„Páteř alba Nemůžu popadnout tvůj dech tvoří skladby, které představují vrchol koncertů ASPM, a které se v průběhu let proměňovaly a zrály – Asi v tom bude nějakej háček (Spálený), Mezi břehy (Spálený), 100 000 modrých sluncí (Spálený / Krůta) a Mé múze (Spálený / Velíšek). Vedle nich stojí mj. nádherný standard Black & Blue (překvapivě přeložený jako Černá a rudá) a písně vzniklé z přátelství mezi již nežijícím Pavlem Vrbou a Janem Spáleným – Blues pro barmanku U Brázdů a Nechci tě!,” sdělila Marcela Kočandrlová z firmy Warner Music.

Další texty pocházejí z pera Ladislava Vondráka (Nemůžu popadnout tvůj dech, spoluautorství českého textu Černá a rudá), Květy Jarolímkové či Petra Kalandry.

„Na rozdíl od posledního alba Zpráva odeslána, které bylo potemnělé, je toto album slunce ve větvích starého dubu,“ popsal Jan Spálený. Skupina se z tria postupně rozrostla na kvintet, který tvoří skladatel, textař, zpěvákem a hráč na kornet a piano Jan Spálený a dále Michal Gera – trubka, křídlovka, Radek Krampl – vibrafon, marimba, Filip Spálený – kontrabasová tuba, basová kytara, kytara a Filip Jeníček – bicí nástroje, tabla. Na albu je doplňují hosté Radek Pobořil – akordeon a František Havlíček – tenorsaxofon a shaker.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků