Hlavní obsah
Ondřej Ruml tvrdí, že ho na písních zaujala jednoduchost. Foto: archív umělce

Ondřej Ruml natočil nezvyklé album

Zpěvák a hudebník Ondřej Ruml natočil nové vánoční album Zapomenutý příběh. Nejedná se ale o hudební nahrávku v tradičním smyslu slova. Písně Zdeňka N. Bričkovského s koledou Narodil se Kristus Pán protkané průvodním slovem Boleslava Polívky skládají na počinu příběh Vánoc. Kolekce vyjde 9. listopadu.

Ondřej Ruml tvrdí, že ho na písních zaujala jednoduchost. Foto: archív umělce
Ondřej Ruml natočil nezvyklé album

„Zapomenutý příběh vypráví nejen o narození Ježíška v Betlémě, ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás. To Světlo se v nás může rozsvěcet každý den – drobnými dobrými skutky, láskou k druhému člověku,“ říká autor písní Zdeněk N. Bričkovský a naznačuje, že se lidé mohou tímto příběhem inspirovat po celý rok, nejen o vánočních svátcích.

„Na těch písních mě hned něco zaujalo. Byla to jednoduchost a čistota, kterou vlastně už dlouho hledám. Hledám obyčejnou písničku. A tady jich bylo hned deset,“ říká Ruml. „Hned jsem věděl, že mi nezbývá nic jiného než zkusit vše nazpívat se vší pokorou a láskou k tomu příběhu, protože jsem cítil, že se mě velmi dotýká.“

Aranžemi skladby opatřil hudební skladatel David Rotter, který Rumla pro tento projekt oslovil.

„Upoutala mě čistota, jednoduchá a prostá čistota. Jak hudební, tak textová. A o smysluplnosti podílet se na vzniku tohoto díla není pochyb. Jsem rád, že jsem se na cestě k našemu albu setkal s tolika výjimečnými a obětavými lidmi, a doufám, že Zapomenutý příběh zasáhne srdce lidí a připomene jim důležité motivy naší přítomnosti v tomto světě,“ říká Ruml.

Vedle dětského sboru Iuventus, Gaude! z Jablonce nad Nisou se na nahrávce podíleli muzikanti, se kterými spolupracoval již na předchozích projektech, ať už to bylo album písní Ježka, Voskovce a Wericha, nebo Horáčkův Český kalendář.

Jsou to Josef Štěpánek (kytary), Rasťo Uhrík (kontrabas, baskytara), Martin Rufer (piano) a Jana Bezpalcová (akordeon).

Rytmickou složku v podobě cajonu a dalších všemožných perkusí hraje zpěvák sám. Umělecká díla vytvořila speciálně pro obal alba výtvarnice Jitka Chrištofová.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků