Hlavní obsah
Lenny Filipová Foto: Martin Štěrba, ČTK

Objevem roku Českého slavíka mohou být Lenny, Mišík nebo Tichá

Objevem roku v anketě Český slavík, jejíž výsledky budou oznámeny v sobotu v pražské Státní opeře, mohou být zpěvačka Lenny, Adam Mišík nebo Kateřina Marie Tichá. V kategorii Slavíci bez hranic, zahrnující nejpopulárnější slovenské interprety v ČR, jsou v první trojici podle abecedy Elán, No Name a Miro Žbirka, informovali zástupci pořádající agentury Musica Bohemica.

Lenny Filipová Foto: Martin Štěrba, ČTK
Objevem roku Českého slavíka mohou být Lenny, Mišík nebo Tichá

Uděleni budou zlatí, bronzoví a stříbrní slavíci v kategoriích zpěvák, zpěvačka a hudební skupina. Oceněni budou také vítězové kategorií Skokan roku, Český slavík Mattoni Hvězda internetu, MTV videoklip roku a Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls. Interpret, který získal největší počet hlasů, pak převezme cenu Absolutní slavík.

Body svým oblíbeným interpretům populární hudby mohli zájemci pomocí SMS nebo na internetu zasílat do 17. listopadu. V současné době mohou hlasovat ještě v kategorii Objev roku. Hlasování v této kategorii ukončí moderátor sobotního večera Jan Kraus v druhé polovině přenosu. Hlasující rozhodnou mezi zpěvačkou, dcerou zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové, vystupující pod jménem Lenny, synem hudebníka Vladimíra Mišíka Adamem a mladou písničkářkou Kateřinou Marií Tichou.

Vystoupí Bílá či Klus

 

Zpěvák Tomáš Klus.

Foto: Právo-Jan Handrejch

Pořadatelé oznámili jména šesti interpretů ve třech hlavních kategoriích, kteří získali nejvíce bodů. V kategorii zpěvaček se mezi šesti nejúspěšnějšími umístily v abecedním pořadí Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. Mezi zpěváky mohou slavíky získat Michal David, Vojtěch Dyk, Karel Gott, Tomáš Klus, Richard Krajčo nebo Dalibor Janda. Šestici kapel s největším počtem hlasů tvoří Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Nightwork a Olympic.

Lucie Bílá v pondělí odstartovala své Černobílé turné

Foto: Jan Handrejch, Právo

V programu vystoupí Lucie Bílá, Tomáš Klus, Ewa Farna, Marta Jandová, Petr Kolář, skupiny Kabát, Nightwork, Chinaski, Inflagranti a další.

Podle pořadatelů přišlo loni do ankety přes 131 000 hlasů, přímý přenos v televizi sledovaly ve špičce téměř dva milióny diváků. Loni způsobila největší rozruch kategorie zpěváků, v níž řadu 13 vítězství Karla Gotta za sebou narušil vítěz Tomáš Klus. Gott již oznámil, že se letošního předávání vzhledem k zahraničnímu turné nezúčastní.

V dalších kategoriích zvítězily opět Lucie Bílá a skupina Kabát, u obou šlo o šesté vítězství v řadě. Absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík byla stejně jako předloni Lucie Bílá. Největší počet Zlatých slavíků v historii ankety získal Karel Gott. Má jich 37. V kategorii zpěvaček drží prvenství Lucie Bílá s 15 Zlatými slavíky, druhá je Hana Zagorová, která jich získala devět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků