Hlavní obsah
Barack Obama a Carole King Foto: Jacquelyn Martin, ČTK/AP

Obama předal Carole King Gershwinovu cenu

Americký prezident Barack Obama předal v Bílém domě zpěvačce a skladatelce, která si říká Carole King (vlastním jménem Carol Kleinová), prestižní Gershwinovu cenu a nazval ji "živoucí legendou".

Barack Obama a Carole King Foto: Jacquelyn Martin, ČTK/AP
Obama předal Carole King Gershwinovu cenu

"Je to další z důležitých vzkazů mladým ženám o tom, že na ženách záleží," sdělila svoje dojmy zpěvačka. Je totiž první dámou, která Gershwinovu cenu dostala. Jinak jsou jejími držiteli třeba Paul McCartney a Stevie Wonder.

Cenu přijala i za své spoluautory, se kterými vytvořila slušnou řadu hitů (byli to např. Hal David a Gerry Goffin).

Ceremonii zahájila hrou na piano a na konci přidala svůj asi nejslavnější hit You've Got a Friend, který si zazpívala spolu s Jamesem Taylorem. Gloria Estefanová, Trisha Yearwoodová a Emeli Sandéová pak zazpívaly coververzi soulové klasiky Will You Love Me Tomorrow. Zazněla také skladba I Believe in Loving You a Carole vyjádřila přání, aby si tuhle romantickou píseň lidé nechávali hrát na svatbách.

Poté vyloučila, že by v jednasedmdesáti odešla do hudebního důchodu. "Cítím, že by bylo hezké jít na odpočinek, ale ten čas ještě zjevně nepřišel."

Velká hudební legenda Carole King cenu dostala za "celoživotní excelentní výkony". Skladatelka a zpěvačka má čtyři Grammy a prodala milióny desek.

Malá Kleinová

Narodila se roku 1942 v židovské rodině Kleinových v New Yorku. Už na střední škole začala zpívat, ale nejdříve se neprosadila jako zpěvačka, nýbrž jako autorka hitů, které zpívali převážně černošští umělci. Prvním velkým úspěchem byla písnička Will You Love Me Tomorrow v roce 1960.

Během šedesátých let si vytvořila renomé jako skladatelka a teprve v roce 1971 vydala dodnes obdivované průlomové album Tapestry, kde sama zpívala.

K jejím slavným songům patří kromě Will You Love Me Tomorrow také Beautiful, You've Got a Friend nebo (You Make Me Feel Like) A Natural Woman, které natočily a dodnes natáčejí stovky zpěváků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků