Hlavní obsah
Ministr kultury Václav Riedlbauch si svolal odborníky. Foto: Petr Horník, Právo

O budoucnosti Národní galerie budou experti jednat v únoru

O budoucnosti Národní galerie v Praze (NG) budou na ministerstvu kultury jednat experti i v únoru, řekl ve středu mluvčí ministerstva Jan Cieslar. První schůzka odborníků se konala minulý čtvrtek. Cílem setkání je zjistit, jakým směrem by se měla podle expertů v budoucnu galerie vydat. Ze schůzek by mohla vzejít také kritéria pro výběr nového ředitele. Současný šéf NG Milan Knížák ve funkci působí od roku 1999.

Ministr kultury Václav Riedlbauch si svolal odborníky. Foto: Petr Horník, Právo
O budoucnosti Národní galerie budou experti jednat v únoru

Ministerstvo nechce prozrazovat, koho si ministr Václav Riedlbauch pozval k jednání o budoucnosti NG. Podle Cieslara minulý týden přišlo na ministrovo pozvání asi 12 lidí. Týdeník Respekt tento týden napsal, že v odborné skupině zasedli například ředitelka neziskové organizace ProCulture Marta Smolíková, výtvarník Jiří David nebo historička umění Milena Bartlová.

Podle Respektu skupina pozvaných ministrovi údajně doporučila, že by měl situaci kolem galerie řešit co nejrychleji a bez ohledu na Milana Knížáka. Ministerstvo nicméně nechce dosavadní závěry jednání skupiny zveřejnit. "Bylo to jednání pracovního charakteru, experti své návrhy ještě pošlou v písemné podobě příslušnému odboru, který je zpracuje, bude se to projednávat na dalších schůzkách," řekl Cieslar.

Výběrové řízení na Knížákova nástupce chce ministr ukončit nejpozději do poloviny příštího roku. O termínu jeho odchodu zatím není rozhodnuto, odvolán z funkce nebyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků