Hlavní obsah
 

Nový videoklip Vojty Dyka je plný lásky

Videoklip k písničce You Don´t Know, Who I Am z alba D.Y.K. vydává zpěvák Vojtěch Dyk na svátek sv. Valentýna. Docela symbolicky. Nový klip je totiž doslova plný lásky. Na Novinkách.cz má premiéru.

 
Nový videoklip Vojty Dyka je plný lásky

Po hravé taneční vypalovačce Phone Song přichází Vojtěch Dyk s křehkým příběhem vyznání lásky. Účinkuje v něm společně se svou ženou, herečkou Tatianou Dykovou, tvůrčí tým doplnil druhý manželský pár – kameramanka Olga Špátová-Malířová a její muž Jan Malíř. Vyhlášený kameraman se ale v tomto případě ujal režie.

„Celý tenhle klip, jestli se tomu dá tak říkat, jestli to spíš není sousled obrazů, je hlavně o tom nejjemnějším a nejintimnějším citu. O lásce. Tak proto v něm hraje má žena. Ta píseň je i o ní a pro ni. A přemlouvat jsem ji tudíž, myslím, ani nemusel,“ říká Vojtěch Dyk

„Myslím, že ani Olgu s Honzíkem Malířovic jsem nemusel moc přemlouvat, protože umí snímat city. To je jeden z jejich darů. Takže to byla první volba kameramansko-režijní. Navíc Honza je duší muzikant, takže ctí frázi, ctí slovo, melodii. Dnešní hudební klipový svět je plný rychlých střihů, obrazové agrese. Já chtěl jít proti tomu, naopak vstříc jemnohmotnosti a křehkosti,“ dodal.

Přední český tanečník a choreograf Jan Kodet se ujal choreografie. Jak k tomuto propojení došlo?

„Když jsem si vymyslel, že klip byl měl být více či méně taneční, tak jsem myslel hned i na Honzu Kodeta, kterého znám už velmi dlouho a nikdy se mi nepodařilo s ním pracovat. Asi proto, že nejsem tanečník. A jak je vidět v klipu, ani nikdy nebudu, ale musím říct, že prostě tančím velmi rád, protože je ta největší svoboda se vlnit v rytmu nějaké hudby. Takže to pak jsou dvě lásky v sobě,“ přiznal Vojtěch Dyk.

Snímek z natáčení videoklipu Vojtěcha Dyka.

Foto: Jan Malíř

Přestože se zpěvák rozhodl vydat klip právě 14. února, valentýnský svátek není to hlavní.

„Upřímně řečeno, Valentýna opravdu moc neuznávám. Jestli chcete někomu vyznat lásku, je jedno, jestli je pátek třináctého nebo v sobotu šestadvacátého. Ale možná, aby se nám to hezky pamatovalo, možná, že jsme chtěli zároveň lidem ukázat něco světlého v tom lehce zamračeném a chladném únoru, anebo prostě jen tak,“ vysvětlil Dyk.

Pokud se situace bude vyvíjet příznivě, mělo by se již dvakrát odložené D.Y.K. tour uskutečnit 28. července až 5. srpna letošního roku. Všechny doposud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků