Hlavní obsah

Nový román Paula Coelha se odehrává v Cannes

Dvanáctý román brazilského spisovatele Paula Coelha nazvaný The Winner Stands Alone (Vítěz je sám) vyjde v češtině teprve na podzim, ale v některých zemích je už na knižních pultech. Vyšel ve Velké Británii, Americe, Holandsku, Rusku, Libanonu, v květnu vyjde v polštině a bulharštině.

Nový román Paula Coelha se odehrává v Cannes

„Žijeme v kultuře, kde hrají prim sláva, peníze a moc. Většina lidí tedy došla k názoru, že se jedná o skutečné hodnoty, o které bychom měli usilovat,“ říká na internetových stránkách Coelho.

Svůj nový román pojal jako obraz současného světa hvězd. Odehrává se během 24 hodin na filmovém festivalu v Cannes a jeho hrdiny jsou slavní lidé pod palbou reflektorů i v zákulisí, stejně tak jako masový vrah, který v krátké době spáchá pět vražd za sebou.

Coelho v díle obviňuje celebrity, které prý mohou za to, kde se lidstvo v současné době nachází. Kniha je psaná jako thriller, přirozeně v ní nechybí duchovní poučení a pozitivní podtext.

Reakce médií jsou zatím zdrženlivé. The Financial Times píše, že autorovo zkoumání sociálních struktur je zjednodušené, Washington Post mu naopak neupírá dobrou volbu tématu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků