Hlavní obsah
Ředitel festivalu Dieter Kosslick oznámil, že Berlinale zahájí Coenové. Foto: Reuters

Nový ročník festivalu Berlinale zahájí western bratrů Coenových

Nový ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale zahájí v únoru příštího roku western bratrů Ethana a Joela Coenových Opravdová kuráž. Oznámil to ředitel jedné z největších evropských filmových přehlídek Dieter Kosslick.

Ředitel festivalu Dieter Kosslick oznámil, že Berlinale zahájí Coenové. Foto: Reuters
Nový ročník festivalu Berlinale zahájí western bratrů Coenových

"Joel a Ethan Coenovi představují prvotřídní americký nezávislý film. S jejich sklonem k ironii, svérázným charakterům a příběhům diváky pokaždé okouzlí," vyzdvihl Kosslick práci režisérského dua, které má na svém kontě i v Česku známé a oceňované snímky jako Fargo či Tahle země není pro starý. Za oba získali Oscara za scénář, v případě druhého i zlatou sošku za nejlepší režii a film.

Jejich novinka je remakem klasického westernu Maršál s Johnem Waynem z roku 1969. Jeho hlavním hrdinou je jednooký šerif Reuben "Rooster" Cogburn, který spolu s mladou dívkou Mattie pátrá po vrahovi dívčina otce. V hlavní roli se objeví oscarový herec Jeff Bridges, který s bratry Coeny spolupracoval už na filmu Big Lebowski. Kromě něj do snímku obsadili Matta Damona nebo Joshe Brolina, který hrál v jejich thrilleru Tahle země není pro starý.

Opravdová kuráž obstará startovní výstřel 61. ročníku berlínského festivalu 10. února večer. O týden později tento snímek vstoupí i do českých kin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků