Hlavní obsah
Fergie z Black Eyed Peas Foto: Jan Handrejch, Právo

Novinka Black Eyed Peas: kde nejsou nápady, ani čert nebere

Američtí Black Eyed Peas zacílili kombinací popu a hip-hopu hlavně na teenagery a začátkem 21. století zaznamenali slušný komerční úspěch. Na svém pátém albu The Beginning na něj zkoušejí navázat.

Fergie z Black Eyed Peas Foto: Jan Handrejch, Právo
Novinka Black Eyed Peas: kde nejsou nápady, ani čert nebere

Není žádným tajemstvím, že tahle skupina si svou jednoduchou hudbou s důrazem na rytmus a elektronické efekty nikdy nezískala obdiv hudební kritiky a po The Beginning se to zcela jistě nezmění.

Deska se snaží sjíždět všechny módní trendy, všechny tracky jsou přeplněné syntetickými zvuky a všechny vokály zkreslené. Většina materiálu však vůbec nemá melodii, v podstatě jde jen o rytmiku spojenou s jedním prostým motivem kláves, který se nepřetržitě opakuje třeba několik minut a skupina k tomu dozvukuje pokřikováním a rapem.

V některých případech kombinují hip-hop i s housem a řídčeji s odkazy ke staršímu funku, ale ani tím se mnoho nezachrání. Black Eyed Peas se evidentně ocitli v těžké tvůrčí krizi, nápady došly a kde nic není, ani čert nebere.

Celkové hodnocení: 30 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků