Hlavní obsah

Nové knihy - Stephen Clarke, Lilian Jackson Braunová i Barbara Nesvadbová

Na pulty knihkupectví právě dorazil humoristický román Stephena Clarka Celkem jde o Merde, další kočičí detektivka Lilian Jackson Braunové nebo feministické fejetony Barbary Nesvadbové.

Nové knihy - Stephen Clarke, Lilian Jackson Braunová i Barbara Nesvadbová

Stephen Clarke: Celkem jde o Merde    

FOTO: Bez zdroje


Britský novinář Stephen Clarke zaujal svými vtipnými příběhy z Paříže, které zpracoval v románu Merde! Rok v Paříži. Teď se svým oblíbeným zvoláním vyráží poznat Spojené státy.

Paul West se vydává na propagační cestu napříč Amerikou v Mini Cooperu. V autě s ním cestuje jeho francouzská přítelkyně Alexa a chvíli i americký poeta hovořící plynnou frangličtinou Jake.  Úžasný road trip začíná v New Yorku a vede přes Boston, New Orleans, Las Vegas až do Los Angels. Během cesty Paul zjišťuje, zda je v Americe opravdu víc pomatenců než kdekoli jinde na světě.

Albatros, překlad Richard Podaný, 296 str., váz., 299 Kč

Lilian Jackson  Braunová: Kočka, která rozmlouvala s krocany

FOTO: Bez zdroje


Záhadné úmrtí řeší Jim Qwilleran  a jeho kočičí detektiv Koko v dvacáté šesté knize oblíbené série.

Celý Pickax se těší na slavnostní otevření nového knihkupectví. Má se jmenovat Truhlice pokladů a stát na památném místě. Říká se, že právě tady zakopal jeden z předků, který brázdil moře jako pirát, svou kořist. Dřív než se vytoužená akce uskuteční, rozvlní klidné vody městečka záhadné úmrtí. Policie jako obvykle zprvu tápe v temnotách, teprve Kokův nečekaný zájem o krocany posune vyšetřování kupředu.
   
Moba, překlad Helena Smolaková, 224 str., váz., 239 Kč

Barbara Nesvadbová: Brusinky    

FOTO: Bez zdroje


Ryze feministické fejetony Barbary Nesvadbové vznikly za posledních šest let jak pro časopis Harperś Bazaar, tak pro Redhot, či Mladou frontu. Knížka obsahuje i fejetony původní, dosud nepublikované.

Tématem jsou většinou muži, soužití s nimi, partnerství, přátelství a rodičovství. Hlavní linií knížky je láska a sexuální přitažlivost, což s nadhledem a vtipem ilustrují kresby Mišo Duhy.

Deus, Brána, 216 str., 249 Kč

Derek Landy: Smrtislav Hezoun II - Hra s ohněm

FOTO: Bez zdroje


Hrdinou irského fantasy románu je Smrtislav Hezoun, neodolatelně vtipný, nevšedně elegantní a za každých okolností nesnesitelně chytrý detektiv. Má jen jednu zvláštnost: je čaroděj, navíc dávno po smrti. Případy vyšetřuje s pomocí své učednice Valkýry Kainové.

Z vězení uprchne nechvalně proslulý padoušský baron Mstislav, který sleduje jediný cíl - chce, aby se božstvo Beztvářných, jehož býval fanatickým vyznavačem,vrátilo a ovládlo svět. Této strašlivé hrozbě se odvážná dvojice detektivů snaží stůj co stůj zabránit...

Argo, překlad Viola Lyčková, 248 str., váz., 278 Kč

Ken McClure: Bezmezná ctižádost    

FOTO: Bez zdroje


Skotský lékař, vědec a autor bestsellerů Ken McClure byl opakovaně vyznamenán za významné objevy v oblasti medicíny, pozoruhodné úspěchy sklízí i na literárním poli.

Pozornost doktora Saracena vyburcovaly podivné události posledních dní. Vloupání do márnice a nevysvětlené zmizení některých těl však není to jediné, co mu nedává spát. Je vůbec možné, že jedna z pacientek zemřela na nákazu, která měla být vymýcena už před několika sty lety?


Alpress, překlad Jan Jirák, 284 str., váz., 229 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků