Hlavní obsah

Nové knihy - Stephen Clarke, Lilian Jackson Braunová i Barbara Nesvadbová

Na pulty knihkupectví právě dorazil humoristický román Stephena Clarka Celkem jde o Merde, další kočičí detektivka Lilian Jackson Braunové nebo feministické fejetony Barbary Nesvadbové.

Nové knihy - Stephen Clarke, Lilian Jackson Braunová i Barbara Nesvadbová

Stephen Clarke: Celkem jde o Merde    

FOTO: Bez zdroje


Britský novinář Stephen Clarke zaujal svými vtipnými příběhy z Paříže, které zpracoval v románu Merde! Rok v Paříži. Teď se svým oblíbeným zvoláním vyráží poznat Spojené státy.

Paul West se vydává na propagační cestu napříč Amerikou v Mini Cooperu. V autě s ním cestuje jeho francouzská přítelkyně Alexa a chvíli i americký poeta hovořící plynnou frangličtinou Jake.  Úžasný road trip začíná v New Yorku a vede přes Boston, New Orleans, Las Vegas až do Los Angels. Během cesty Paul zjišťuje, zda je v Americe opravdu víc pomatenců než kdekoli jinde na světě.

Albatros, překlad Richard Podaný, 296 str., váz., 299 Kč

Lilian Jackson  Braunová: Kočka, která rozmlouvala s krocany

FOTO: Bez zdroje


Záhadné úmrtí řeší Jim Qwilleran  a jeho kočičí detektiv Koko v dvacáté šesté knize oblíbené série.

Celý Pickax se těší na slavnostní otevření nového knihkupectví. Má se jmenovat Truhlice pokladů a stát na památném místě. Říká se, že právě tady zakopal jeden z předků, který brázdil moře jako pirát, svou kořist. Dřív než se vytoužená akce uskuteční, rozvlní klidné vody městečka záhadné úmrtí. Policie jako obvykle zprvu tápe v temnotách, teprve Kokův nečekaný zájem o krocany posune vyšetřování kupředu.
   
Moba, překlad Helena Smolaková, 224 str., váz., 239 Kč

Barbara Nesvadbová: Brusinky    

FOTO: Bez zdroje


Ryze feministické fejetony Barbary Nesvadbové vznikly za posledních šest let jak pro časopis Harperś Bazaar, tak pro Redhot, či Mladou frontu. Knížka obsahuje i fejetony původní, dosud nepublikované.

Tématem jsou většinou muži, soužití s nimi, partnerství, přátelství a rodičovství. Hlavní linií knížky je láska a sexuální přitažlivost, což s nadhledem a vtipem ilustrují kresby Mišo Duhy.

Deus, Brána, 216 str., 249 Kč

Derek Landy: Smrtislav Hezoun II - Hra s ohněm

FOTO: Bez zdroje


Hrdinou irského fantasy románu je Smrtislav Hezoun, neodolatelně vtipný, nevšedně elegantní a za každých okolností nesnesitelně chytrý detektiv. Má jen jednu zvláštnost: je čaroděj, navíc dávno po smrti. Případy vyšetřuje s pomocí své učednice Valkýry Kainové.

Z vězení uprchne nechvalně proslulý padoušský baron Mstislav, který sleduje jediný cíl - chce, aby se božstvo Beztvářných, jehož býval fanatickým vyznavačem,vrátilo a ovládlo svět. Této strašlivé hrozbě se odvážná dvojice detektivů snaží stůj co stůj zabránit...

Argo, překlad Viola Lyčková, 248 str., váz., 278 Kč

Ken McClure: Bezmezná ctižádost    

FOTO: Bez zdroje


Skotský lékař, vědec a autor bestsellerů Ken McClure byl opakovaně vyznamenán za významné objevy v oblasti medicíny, pozoruhodné úspěchy sklízí i na literárním poli.

Pozornost doktora Saracena vyburcovaly podivné události posledních dní. Vloupání do márnice a nevysvětlené zmizení některých těl však není to jediné, co mu nedává spát. Je vůbec možné, že jedna z pacientek zemřela na nákazu, která měla být vymýcena už před několika sty lety?


Alpress, překlad Jan Jirák, 284 str., váz., 229 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků