Hlavní obsah

Nové knihy - Robin Cook, C. Higgins Clarková & M. Higgins Clarková i Haruki Murakami

Na pultech knihkupectví tento týden objevíte nový thriller Robina Cooka Zákrok, detektivní příběh Vánoční plavba, který společně napsaly Carol Higgins Clarková a Mary Higgins Clarková nebo povídkovou sbírku Haruki Murakamiho Po otřesech.

Nové knihy - Robin Cook, C. Higgins Clarková & M. Higgins Clarková i Haruki Murakami

 

Robin Cook: Zákrok

Thriller Zákrok je již devátou knihou ze série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová.

Newyorský soudní lékař Jack Stapleton překonal trauma z minulosti, podruhé se oženil a stal se otcem. Jackův někdejší spolubydlící z koleje Shawn Daughtry, nyní renomovaný archeolog a biblista, objeví v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah mu slibuje mezinárodní slávu. Podnikne tajnou výpravu do podzemí Svatopetrské katedrály ve Vatikánu, aby odcizil schránku starou dva tisíce let...

Knižní klub, 272 str., váz., 259 Kč

 

Svetlana Vasilenko: Blběnka

První kniha populární ruské autorky Svetlany Vasilenko, která byla přeložena do češtiny, popisuje umírání původního světa, na jehož troskách povstává fantasmagorická (ne)skutečnost.

Očima blázínka vidíme, jak vypadá Rusko minulého století, kde se mísí komunistické ideologické praktiky, brutalita NKVD, zpěvy pionýrů, mýty, ohlasy pohádek pradávné legendy a pravoslavné obřady. Nad tím vším se vznáší uměle udržovaný strach z blížící se jaderné války a nenáviděných Američanů.

Pulchra, překlad Libor Dvořák, 152 str., váz., 229 Kč

 

Carol Higgins Clarková, Mary Higgins Clarková: Vánoční plavba


Americká královna napětí a její dcera spojily své síly k vytvoření napínavého a zábavného svátečního příběhu.

Komodor Randolph Weed uspořádá zdarma Vánoční plavbu pro vybranou skupinku lidí, která „přispívá k vylepšení světa“. Na palubě se sejde různorodá společnost, která doufá, že u užije klidný výlet. Ze skladiště zmizí dva kostýmy Santa Clause a na ošetřovně se kdosi pokusí připravit o život zdánlivě chorého pacienta. Alvira Meehanová spolu s Jackem Reillym odkrývají stopy, jež je dovedou k nebezpečným zločincům, kteří nebyli na původním seznamu hostů.

BBart, překlad Gisela Kubrichtová, 200 str., váz., 229 Kč

 

Haruki Murakami: Po otřesech

Roku 1995 postihla Japonsko dvojí katastrofa: v lednu zemětřesení v Kóbe a v březnu sarinový útok v tokijském metru. A právě mezi tyto dvě katastrofy zařadil Haruki Murakami dění povídek shromážděných v knize Po otřesech, podle některých recenzentů jeho nejpůsobivějším a nejsevřenějším souboru.

Setkáme se s mladou idealistickou dívkou, která se zakoukala do staršího muže, máme tu bohatou podnikatelku cestující po Thajsku, kde je konfrontována zároveň s láskou i smrtí, čteme o třech kamarádech, kteří jsou variantou tragického milostného trojúhelníku ve stylu slavného filmu Jules a Jim, v surrealisticky laděné povídce se objeví obří Žabák, který se pokouší zachránit město.

Odeon, překlad Tomáš Jurkovič, 160 str., váz., 249 Kč

 

Paul Auster: Toulky skriptoriem

Americký spisovatel Paul Auster se kromě spaní knih věnuje i tvorbě scénářů, například pro snímek Smoke.

Pan Blank se probouzí v poloprázdné místnosti, neví, kdo je, ani to, proč je zde. Vše se odehrává v uzavřeném prostoru, do něhož sice z vnějšího světa postupem času vstupuji různé osoby a jejich ne zcela dořečené příběhy, avšak zdá se, že tyto návštěvy spíše ještě prohlubují uzavřenost světa, v němž se pan Blank nevysvětlitelně ocitl a ve kterém to jediné, čím si může být jist, je pocit viny, jehož příčinu nezná.

Prostor, překlad Barbora Punge Puchalská, 156 str., váz., 250 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků