Hlavní obsah

Nové knihy - Robert B. Parker, Lilian Jackson Braunová i Jiří Marek

Právě vychází další kriminální příběh Roberta B. Parkera s názvem Vysoké sázky, kočičí detektiv Koko z knih Lilian Jackson Braunové se vrací v příběhu Kočka, která sklidila aplaus a napětí do třetice přichází v Panoptiku Města pražského Jiřího Marka.

Nové knihy - Robert B. Parker, Lilian Jackson Braunová i Jiří Marek

 

Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík - Nekonečno vítá ohleduplné řidiče

   

Rob Grant a Doug Naylor, britští autoři tohoto kultovního humoristického sci-fi díla, zfilmovaného jako sitcom televizí BBC a v této podobě notoricky známého i u nás, nám představuje své hrdiny, neohroženě se řítící vesmírem: Listera, posledního žijícího člověka, Rimmera, hologram, jenž kdysi býval člověkem a ponechal si všechny jeho odpudivé vlastnosti, Hollyho, senilní palubní počítač s IQ 6000, Krytona, popleteného mechanoida, a Kocoura, marnivého mutanta vyvinutého z kočky domácí.

Argo, překlad Ladislav Šenkyřík, 216 str., brož., 169 Kč

 

 

Robert B. Parker: Vysoké sázky


V dalším dílu série, jejímž hlavním hrdinou je Jesse Stone, policejní šéf z městečka Paradise v Massachusetts, Parker rozehrává několik jen zdánlivě paralelních dějových linií, které se protnou v dramatickém závěru s překvapivým vyvrcholením.

V Paradisu se z neznámých důvodů objevuje Wilson Cromartie řečený Vrána, nájemný zabiják s údajnými apačskými kořeny. Jesse Stone není přítomností starého známého pochopitelně nijak nadšený. Ukazuje se, že Vránu najal vlivný floridský mafián Louis Francisco a chce po něm, aby zabil jeho bývalou manželku a unesl dceru. Situace se však povážlivě komplikuje, když čtrnáctiletá Amber prchá od matky ke svému nespolehlivému příteli z gangu hispánských mladíků...

BBart, překlad Michal Prokop, 248 str., váz., 229 Kč

 

 

Lilian Jackson Braunová: Kočka, která sklidila aplaus    


Kočičí detektivky Lilian Jackson Braunové dosáhly takové popularity, že už vychází pětadvacáté pokračování.

Všichni obyvatelé městečka Pickaxu zvědavě čekají na příjezd známé herečky Thelmy Thackerayové, která se vrací do svého rodiště. Při té příležitosti má být slavnostně zahájen provoz nového kina. Stane se toho však mnohem víc. Rozruch vyvolá zmizení Thelminých oblíbených papoušků, vzápětí je zastřelen muž a někdo okrade novináře Qwillerana. Naštěstí jeho kocour Koko, který některé lidi nemůže ani cítit, zachytí stopu. Proč si ale tolik oblíbil knihy Roberta Louise Stevensona?

Moba, překlad Helena Smolaková, 224 str., váz., 229 Kč

 

 

Jiří Marek: Panoptikum Města pražského    


Soubor Panoptikum Města pražského je poslední knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum hříšných lidí.

Soubor povídek obsahuje případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše a Brůžka, kterým občas zaskočí poradit a vypomoci nyní už penzista Mrázek. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci.

Euromedia Group - Knižní klub, 288 str., váz., 229 Kč

 

 

Guy Delisle: Pchjongjang - Výlet do Severní Koreje    


Komiks přináší tresť absurdity každodenního života cizince „uvězněného" pracovně v korejském animačním studiu, kde se pokouší dostat maximum z animátorských nádeníků Severní Koreje.

Guy Delisle pracuje na „dislokovaném pracovišti" v pchjongjangském studiu. Vypráví s humorem a sarkastickou nadsázkou o každodennosti komunistické Koreje. Vtipně podané pocity nudy, nepatřičnosti, pracovní beznaděje a ztížené možnosti komunikace, která by beztak i bez jazykové bariéry byla nutně absurdní, ale také snaha dozvědět se víc, prozkoumat zakázaný svět a překročit hranice jsou nosnými tématy Delislova díla o práci na animovaném filmu v zahraničí.

BB art, překlad Kateřina Reinischová, 182 str., váz.,  399 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků