Hlavní obsah

Nové knihy: McDermidová, komiks, Fuks i debut Prestona

V tomto týdnu se na trh dostávají knihy s různorodou tematikou. Komiks vypráví o známých hrdinech, Konec hry je napínavý thriller, Fuks se připomíná jako skvělý autor a Preston píše o biologické hrozbě.

Nové knihy: McDermidová, komiks, Fuks i debut Prestona

Val McDermidová: Konec hry

 

Stephanii Harkerovou cestou na idylickou dovolenou při rutinní kontrole na letišti zadrží bezpečnostní rám. Pětiletý Jimmy prošel detektorem kovu před ní. Stephanie v panice sleduje, jak uniformovaný zaměstnanec letiště odvádí chlapce pryč – a ona uvízla na opačné straně brány, hysterická strachy.

BB Art, překlad Jarmila Damová, 368 stran, 299 Kč

 

Grant Morrison, Frank Quitelym, Philip Tam:

Batman & Robin 1: Batman znovuzrozený (Batman and Robin 1: Batman Reborn)

 

Batman

Temný rytíř padl, když se obětoval, aby tak porazil nejvyšší zlo. Tim Drake odložil kostým Robina a vydal se do světa pátrat po tom, jak by svého učitele vrátil do světa živých. Ve městě se zatím objevila nová dynamická dvojice. Dick Grayson, původní Robin, přebírá plášť a netopýří masku po svém někdejším společníkovi a po jeho bok se staví Batmanův syn Damian vychovaný Ligou asasínů. Tento nový, smrtelně nebezpečný Robin je odhodlán bojovat se zločinem všemi dostupnými způsoby.

BB Art, překlad Petr Zenkl, 168 stran, 499 Kč

 

Ladislav Fuks:

Příběh kriminálního rady

 

Ladislav Fuks: Příběh kriminálního rady

Foto: nakladatelství Plus

Kriminální rada Heumann je přísný, rezervovaný muž s myšlením chladnějším a racionálnějším, než bychom očekávali u kdejakého severského detektiva. Jeho přísností nejvíce trpí jeho osmnáctiletý syn Viki, který se chce pomstít za všechna příkoří, a tak se rozhodne otce porazit jeho vlastními zbraněmi. Sám vypátrá sériového vraha malých dětí, a otec tak bude znemožněn v tom, na čem mu nejvíce záleží.

Plus, 280 stran, 269 Kč

 

Richard Preston:

Případ Kobra

 

Sedmnáctiletá studentka se probouzí s rýmou – o čtyři hodiny později si rozžvýká jazyk a během několika minut umírá. Na druhém konci New Yorku je do nemocnice přivezen bezdomovec s podobnými příznaky. Jejich smrt zapříčinil neznámý virus: množí se neuvěřitelně rychle a nikdo neví, jak se přenáší. Takový organismus mohl stvořit jen génius – jak ho však nalézt? Mladá epidemioložka Alice Austenová stojí společně s agenty FBI před neřešitelným úkolem. A hodiny na biologické bombě začínají odpočítávat…

Knižní klub, 400 stran, 349 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků