Hlavní obsah
Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky

Nové knihy: Kotleta, Melzer, Březinová, Kosatík i Huikari

Postapokalyptický román, detektivka, životopis H. Ch. Andersena. Audiokniha o životě a díle T. G. Masaryka i fantasy komiks.

Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky
Nové knihy: Kotleta, Melzer, Březinová, Kosatík i Huikari

František Kotleta:

Řetězová reakce

 

Závěrečný díl postapokalyptické tetralogie Spad. Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od ženy, která přináší pořádky starých časů.

Epocha, 328 stran, 299 Kč, e-kniha: 199 Kč

Brad Meltzer:

Mistr úniků

Nové knihy

Do americké vládní márnice, kde pracuje Jim „Zig“ Zwicharowski, přivezou nové mrtvé tělo – mladou seržantku Nolu Brownovou. Ta se v dětství kamarádila se Zigovou dcerou. Při bližším ohledání těla však zjistí, že tohle Nola není. Oč jde?

Metafora, přeložil Filip Klausner, 440 stran, 399 Kč

Helena Březinová:

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

Nové knihy

První česká monografie o Andersenových pohádkách se zaměřuje na jejich dospělou rovinu, vznikla z potřeby přiblížit rafinovanost těchto pohádek a přemístit je alespoň v myslích čtenářů z polic dětské knihovničky mezi četbu pro dospělé.

Host, 336 stran, 279 Kč

Pavel Kosatík:

Jiný T. G. M.

Nové knihy

Masaryk pro 21. století. Kniha určená všem, kdo přemýšlejí o české provinčnosti i demokracii a o tom, jak ji udržet. Zároveň přináší víc života a pochybností než pomníků a svatých obrázků.

Tympanum, 2 CD, mp3, 15:40 hodin, 319 Kč

Jan Müller:

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi

Nové knihy

Autor ukazuje, jak roste a sílí „globální systém“, který je zdrojem pohodlného životního stylu a zároveň příčinou dosud neznámých rizik. Vypráví příběhy ze světa technologií, ekonomiky, politiky a mezilidských vztahů, které ukazují, kam jsme to vlastně došli a co nás čeká dál.

Mladá fronta, 272 strany, 349 Kč, e-kniha 245 Kč

Bohuslav Litera:

Od Stalina ke Gorbačovovi

Nové knihy

Kniha navazuje na publikaci Cesta na výsluní: Zahraniční politika Sovětského svazu 1917–1945 a analyzuje hlavní směřování sovětské zahraniční politiky v letech 1945–1991. Výrazně se do ní promítala i osobnost generálního, respektive prvního tajemníka komunistické strany.

Dokořán, 404 strany, 398 Kč

Olavi Huikari:

Zázračné stromy

Nové knihy

Strom může žít stovky let, úzce spolupracuje s jinými rostlinami, zvířaty i mikroorganismy. Cílem této knihy je pomoci lépe pochopit tajemství stromů, jejich částí, růstu, dynamických změn a to, jak je jejich život propojen s tím, co znamená být člověkem.

Dokořán, přeložil Jiří Pilucha, 64 strany, 198 Kč

Joshua Williamson:

Liga spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl 2

Nové knihy

Finále souboje dvou silných a nebezpečných týmů! Dalo se čekat, že se Lize spravedlnosti nebude líbit, že je tu tým, který má za cíl její případnou likvidaci. A zdá se, že den té likvidace přišel dřív, než kdokoliv čekal.

BB art, přeložil Martin D. Antonín, 156 stran, 299 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků