Hlavní obsah
Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky

Nové knihy: Kehlmann, Macmillanová, Larková, Cimický i Dumková

Letní čtení o lásce, historický román, detektivka, utajené skandály naší historie. To vše přináší tento týden.

Nové knihy Foto: David Ryneš, Novinky
Nové knihy: Kehlmann, Macmillanová, Larková, Cimický i Dumková

Daniel Kehlmann:

Tyll

Obal knihy

Ožívá postava středověkého kejklíře a jízlivého šprýmaře Tylla Ulenspiegela, přenesená do období třicetileté války. Ocitá se u klíčových dobových událostí, které se spojují v působivou výpověď o lidské omezenosti a pověrčivosti, o fanatismu i pokrytectví, ale i o síle umění.

Argo, přeložil Michael Půček, 368 stran, 398 Kč, e-kniha 248 Kč

Gilly Macmillanová:

Vyvrhel

Obal knihy

Nejlepší kamarádi Noah a Abdi se od sebe nehnou ani na krok. Jenže když je v bristolském Feeder Canalu nalezen Noah v bezvědomí, Abdi nechce - nebo nemůže - říct, co se stalo. Detektiv Jim Clemo si odbyl povinné volno a nyní má prošetřit tuhle nešťastnou nehodu.

Kalibr, přeložila Markéta Polochová, 288 stran, 273 Kč, e-kniha 229 Kč

Sarah Larková:

Rok delfínů

Obal knihy

Román o lásce a životních snech, odehrávající se v exotickém prostředí Nového Zélandu Poté co jsou její děti už víceméně samostatné a manžel se jí stále víc odcizuje, vrací se Laura v duchu často k svému někdejšímu snu stát se mořskou bioložkou...

Ikar, přeložila Zlata Kufnerová, 352 strany, 323 Kč, e-kniha 249 Kč

Jan Cimický:

Najdi si mne

Obal knihy

Kde necháváme své vzpomínky? Jan je hledá v domovině, ve Francii i v Číně. Na cestě prožívá příběhy, které se odehrály v jiných životech, láska se k němu přibližuje a zase vzdaluje a dobrodružství je jako míjení všeho, co tvoří jeho svět, jemuž začíná rozumět.

Šulc-Švarc, 208 stran, 299 Kč

Barbara Erskinová:

Strom duchů

Obal knihy

Při pořádání pozůstalosti objevuje Ruth deník a dopisy předka z 18. století. Jde o Thomase Erskina (1750–1823), skutečnou postavu britských dějin a prapředka autorky. Hrdinka poznává jeho barvitý životní příběh, ale i jeho schopnost komunikovat s duchy zemřelých...

Brána, přeložila Eva Křistková, 552 strany, 449 Kč

Jaroslav V. Mareš:

Přísně tajné skandály

 

Historie plná příběhů, které jsme neměli znát. Proč svět zná Alžbětu Báthoryovou, zatímco její českou předchůdkyni nezná nikdo? Na čem ztroskotal pokus českých fašistů předběhnout Hitlera a převzít u nás moc dřív, než se to podařilo v Německu?

Epocha, 360 stran, 299 Kč, e-kniha 169 Kč

Steve Ross, Glenn Frank, Brian Wallace:

Střepy života

Obal knihy

Strhující příběh o neskutečné vůli žít. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem...

Brána, přeložila Anna Štorkánová, 216 stran, 233 Kč, e-kniha 179 Kč

Marika Dumková:

Busny: Tam

Obal knihy

Jsme Marika a David a vydali jsme se do Afriky natáčet seriál. Kniha popisuje náš příběh i každodenní pocity a zážitky, jež oko kamery nezachytilo. O tom, jaké je vržení uspěchaného Evropana do líně tekoucí řeky afrického času. O krásách i nesnázích na každém kroku.

Jota, 296 stran, 348 Kč

Miroslav Veverka:

Hledání Boha

Obal knihy

Autor čtivým způsobem mapuje dějiny teologického myšlení a osvětluje základní pojmy, jako je panteismus, deismus či teismus. Zvláštní pozornost věnuje teologickému myšlení 20. století, které reagovalo na rozvoj vědeckého poznání.

Prostor, 360 stran, 347 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků