Hlavní obsah

Nové knihy - Jeffery Deaver, Vojtěch Steklač i Stephenie Meyerová

Z aktuálních knižních titulů nepřehlédněte oblíbeného autora nervy drásajících thrillerů Jeffery Deavera s knihou Příští oběti, humoristický román Vojtěcha Steklače Tři muži v jednadvacátém století, nebo komiksové zpracování upíří ságy Stephenie Meyerové Stmívání.

Nové knihy - Jeffery Deaver, Vojtěch Steklač i Stephenie Meyerová

 

Jeffery Deaver: Příští oběti

Mistr trojitého zvratu Jeffery Deaver přichází s dalším napínavým thrillerem Příští oběti.

Policistka Brynn McKenzieová nalezne v chatové oblasti dvě zkrvavené mrtvoly nad nimiž stojí dva vrazi. Po krátké přestřelce uprchne Brynn do lesa a najde tam k smrti vyděšenou dívku. Jejich jedinou nedějí je útěk do lesa. V patách mají dva profesionální zabijáky, kteří mají zbraň a velmi dobrý důvod, proč ty dvě ženské zabít: jsou totiž jediné, kdo by je mohl usvědčit z dvojnásobné vraždy.

Domino, překlad Dalibor Míček, 400 str., váz., 269 Kč

 

Vojtěch Steklač: Tři muži v jednadvacátém století

Jací by byli George, Harris a Jerome dnes? To asi napadne každého fanouška veselých příběhů tří nerozlučných kamarádů, které kdysi napsal Jerome Klapka Jerome. Vojtěch Steklač se inspiroval anglickým humoristou a napsal knížku, v níž oni výtečníci vystupují.

Vzniklo vyprávění o třech přátelích, kteří filozofují jako kdysi, dějí se jim neuvěřitelné příhody jako kdysi, avšak žijí dnes, jsou našimi vrstevníky. Takže na ně útočí reklama ze všech stran, soutěží o cokoli a - kupodivu - vyhrávají ceny, které nepotřebují...

Nakladatelství XYZ, 224 str., váz., 189 Kč

 

Tereza Boučková: Boží a jiná muka

Sbírku fejetonů otištěných v letech 2004-2009 v různých denících doplnila Tereza Boučková několika texty určenými výhradně pro tuto knihu.

Fejetony o lásce ke kolu, k níž se autorka vysloveně nerada, těžce a v podivném dobrovolném donucení v průběhu let dopracovala, a o jiných vášních a někdy i mukách. Taky o úplně obyčejných, smutných i veselých věcech života, o manželství, šťastných mužích, nešťastných volbách, blbých politicích, krásných knihách, dojemných filmech. A třeba i o Romanovi a jeho rychlostním rekordu...

Odeon, 136 str., váz., 199 Kč

 

Val McDermidová: Horečka nenávisti

Horečka nenávisti je již šestý detektivní román, jehož zápletku řeší lehce vyšinutý, ale brilantní tvůrce psychologických profilů Tony Hill a vrchní inspektorka Carol Jordanová.

Vyšetřovatelé tentokrát vyrážejí po stopách sériového vraha, který se zaměřuje na mladé lidi, mezi nimiž zdánlivě neexistuje žádná souvislost. Ale je to také příběh o rodičích a dětech, kde do skvěle vykonstruované zápletky jsou dovedně vtaženy Hillova vlastní rodinná krize i jeho neurčitý vztah s Jordanovou.

BB art, překlad Radmila Damová, 368 str., váz., 249 Kč

 

Stephenie Meyerová, Young Kim: Stmívání: Grafický román 1

Oblíbená upíří sága Stephenie Meyerové Stmívání se dočkala i komiksové podoby. Grafický román vznikl pod pečlivým dohledem spisovatelky.

Isabella Swanová se přestěhuje do pochmurného městečka Forks, kde se seznámí s tajemným, přitažlivým Edwardem Cullenem a její život se obrátí vzhůru nohama. Se svou alabastrovou pletí, zlatýma očima, nádherným hlasem a podivuhodnými schopnostmi je Edward Cullen neodolatelný, ale i nevyzpytatelný. Až doposud se mu dařilo tajit, kým doopravdy je, jenže Bella je rozhodnutá jeho temné tajemství odhalit...

Egmont ČR, překlad Petra Babuláková, 224 str., váz., 299 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků