Hlavní obsah

Nové knihy: Hess, Češka, Kalenda i Masterman

K novinkám tohoto týdne patří druhý díl antologie časopisu Divoké víno 2007 - 2017, soubor studií o židovské kultuře 20. století v českých zemích a potom řada detektivek, dokonce i z doby mládí Karla IV.

Nové knihy: Hess, Češka, Kalenda i Masterman

Ludvík Hess:

Antologie Divoké víno 2007-2017

Nové knihy

Druhý díl antologie věnovaná tradici časopisu založeného v roce 1964. Jména jako Žáček, Sýs, Holoubek, Verner, Štreit, Jasanský, Hudec Ahasver, Kulhánek, celkem 83 autorů, jsou zárukou čtení, které nikoho nenechá lhostejným.

Slovart, 304 stran, 499 Kč

 

Stanislav Češka:

Vražda neviňátek

Nové knihy

Za plukovníkem Motlem přichází spolužák jeho manželky, gynekolog z brněnského předměstí. U jedné ze svých pacientek totiž postrádá dítě, které se jí mělo narodit. Pacientka však tvrdí, že v nemocnici potratila…

Moba, 240 stran, 249 Kč

 

František Kalenda:

Vraždy ve znamení hvězdy

Nové knihy

Detektivní příběh z doby Karla IV. Prahu obchází strašák – vrah, který za sebou nechává těla zohavená znamením židovské hvězdy. Arcibiskup Arnošt z Pardubic povolává zpět do služby svého nejschopnějšího vyšetřovatele, aby vraha dopadl.

Vyšehrad, 208 stran, 248 Kč, e-kniha 150 Kč

 

Becky Masterman:

Boj se tmy

Nové knihy

Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, přáteli a klidnou prací soukromého očka. Slíbí však pomoc s vyšetřováním smrti syna místnímu páru. A vše pokračuje

Moba, přeložil Roman Tilcer, 408 stran, 339 Kč

 

Kerstin Danielsson, Roman Voosen:

V bouřlivé noci

Nové knihy

Rok 2005. Ničivý orkán pustoší zmrzlou krajinu a sedmnáct lidí připraví o život. Jednou z obětí je také statkář Johansson. Rok 2015. Bývalý statek shoří na popel a v doutnajících sutinách leží zuhelnatělé tělo s vidlemi v břiše. Neštěstí, nebo série vražd?

Moba, přeložila Eva Osinová, 392 stran, 339 Kč

 

Jiří Holý (editor):

Cizí i blízcí

Nové knihy

Téma Židé, literatura, kultura v českých zemích ve 20. století nevnímá kulturní paměť jako baštu jediné národní kultury či ideologie, ale představuje dění jako ideově pluralitní a vícejazyčné (sleduje literaturu nejen česky psanou, ale i německojazyčnou a hebrejskou).

Akropolis, 1048 stran, 650 Kč

 

Keith Stuart:

Kluk z kostek

Nové knihy

Silný příběh otce a autistického syna, kteří k sobě našli cestu díky počítačové hře. Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého syna, ale ani za mák mu nerozumí. Svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit.

Plus, přeložila Johana Eliášová, 352 strany, 329 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků