Hlavní obsah

Nové knihy: Hakl, Cílek, Caseyová, Orwell

Pomalu se rozbíhající nabídka knih přináší mimořádný titul: populární prozaik Emil Hakl napsal prózu, která překvapí nejen jeho ctitele. E-knihy s odstupem uvádějí už známější tituly: detektivku Romana Cílka a román Aleny Jakoubkové, o němž se snad dá říci, že je milostný.

Nové knihy: Hakl, Cílek, Caseyová, Orwell

Emil Hakl:

Skutečná událost

Nové knihy

Román o tom, co vzejde z jednoho obyčejného rande, z přátelství, z jedné exekuce i z touhy po pomstě. Hakl zůstává věrný žánrové nezařaditelnosti – útržky z historie německé RAF se mísí se současným českým marasmem, existenciální thriller s milostným příběhem, šedý optimismus s černou realitou. Poprvé se objevuje nový prvek – čin jako jediné možné řešení.

Argo, 190 stran, 258 Kč, e-kniha 148 Kč

Roman Cílek:

Zákon padlého koně

Nové knihy

„Lidské osudy se podobají spleti drátů nabitých elektřinou. Stačí nevhodný dotek a drama se dá nezadržitelně do pohybu,“ říká v jednom z příběhů, z nichž se kniha skládá, psycholožka Judita Svárová, jíž přátelé přezdívají doktorka přes duši. Advokát, soukromý detektiv a policejní vyšetřovatel, čtveřice osobností, která svérázným způsobem zápolí se světem.

MOBA, 224 stran, 159 Kč, e-kniha

Jane Caseyová:

Beze stopy

Nové knihy

Když v irském městečku zmizí dvanáctiletá Jenny, uvědomuje si její učitelka Sára Finchová mnohem lépe než ostatní, že se s každým dalším dnem zmenšuje naděje, že žačku naleznou živou a zdravou. Jako dítě totiž Sára zažila něco podobného: jednoho dne beze stopy zmizel starší bratr Charlie a celou rodinu tato tragédie hluboce zasáhla.

Argo, přeložila Jarka Stuchlíková, 344 stran, 359 Kč

Alena Jakoubková:

Všude manžel o dvou kůrkách

Nové knihy

No co, snad se zase tolik nestalo... Tak se brání Michal výčitkám své ženy Isabely. Má na mysli, že nakazit manželku nemocí, o které se ve slušné společnosti nemluví, není důvod k rozvodu. Jenže ona se rozhodne pomstít a zjistí, že sbalit muže není nic tak těžkého. Jenže láska chodívá vlastními cestami…

MOBA, 220 stran, 169 Kč, e-kniha

George Orwell:

Deníky II. (1940 – 1949)

Nové knihy

Druhý díl deníkového díla George Orwella odkrývá život slavného prozaika a esejisty – od německého bombardování Londýna přes poklidný poválečný pobyt na hebridském ostrově Jura až po poslední dny, které strávil v sanatoriu s diagnózou tuberkulózy. Orwell zemřel 21. ledna 1950 na těžké krvácení do plic.

Argo, přeložili Vladimír Rogalewicz, Hana Rogalewiczová, Gabriel Gössel, 416 stran, 398 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků