Hlavní obsah
Star Wars: Síla se probouzí Foto: Disney/Lucasfilm

Nové Hvězdné války se staly třetím nejvýdělečnějším filmem

Sedmý díl filmové série Hvězdné války díky rekordním víkendovým tržbám v Číně překonal dílo Stevena Spielberga Jurský park a dostal se na třetí příčku kasovně nejúspěšnějších filmů všech dob. Film vydělal už 1,73 miliardy dolarů. Co se tržeb týče, je nejúspěšnějším filmem historie Avatar následovaný Titanicem.

Star Wars: Síla se probouzí Foto: Disney/Lucasfilm
Nové Hvězdné války se staly třetím nejvýdělečnějším filmem

První dva dny promítání filmu Star Wars: Síla se probouzí v čínských kinech přinesly na tržbách 53 milionů dolarů (1,3 miliardy Kč), což znamenalo dosud nejúspěšnější filmovou premiéru v této zemi, uvedla v neděli společnost Walt Disney.

Nový díl vesmírné ságy dosud vydělal hollywoodskému studiu v celém světě 1,73 miliardy dolarů. Jurský park z roku 1993 získal na tržbách celkově 1,67 miliardy dolarů.

Studio Disney doufá, že snímek nakonec překoná i oba filmy Jamese Camerona, které vévodí žebříčkům komerčně nejúspěšnějších filmů. Avatar od své premiéry v prosinci 2009 vydělal 2,8 miliardy dolarů a překonal Titanic, který získal na konto od diváků 2,2 miliardy USD.

Film Star Wars: Síla se probouzí v předvánoční premiéře překonal rekord v tržbách získaných během jediného dne v Severní Americe. Tržby tamních kin tehdy dosáhly 57 miliónů dolarů a na špici se tam film udržel i tento týden, kdy získal 41,6 miliónu dolarů.

Celkově vydělal v USA už 812 miliónů USD a stal se prvním filmem, který na americkém trhu překonal hranici 800 milionů dolarů, uvedla agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků