Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD - Taková normální rodinka, Sex ve městě i Superhrdina

Premiérová DVD tento týden přináší českou komedii Taková normální rodinka, filmovou verzi slavného seriálu Sex ve městě, nebo parodii na komiksové filmy Superhrdina.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD - Taková normální rodinka, Sex ve městě i Superhrdina

 

Taková normální rodinka


Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové.

V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit…

Taková normální rodinka, Česká republika 2008, 90 min., režie: Patrik Hartl, hrají: Eva Holubová, Jaromír Dulava, Jiří Mádl, Ivana Chýlková, Marián Labuda, Lilian Malkina,Vanda Hybnerová, Monika Zoubková, Luboš Kostelný…

 

 

Sex ve městě


Film je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních postav - Carrie, Samathy, Charlotte a Mirandy, o tom, jak prožívají své životy na Manhattanu čtyři roky po skončení seriálu. Tentokrát se bude řešit otázka: „Co znamená ´A žili spolu šťastně až do smrti´?“

Carrie pracuje mimo své apartmá na Upper East Side a své sloupky už nějakou dobu nepíše. Momentálně dokončuje svou čtvrtou knihu - tři předchozí byly trháky. Ve vztahu s panem Božským dosáhli vyrovnaného stavu i vztahu.

Charlotte i její manžel Harry jsou hrdými rodiči holčičky Lily, kterou adoptovali v Číně. Samantha, která se pyšnila svými sexuálními eskapádami, má překvapivě vážný vztah. Miranda žije v Brooklynu, kde si zatím nezvykla a proto se tam necítí zdaleka tak dobře jako na svém oblíbeném Manhattanu….

Sex and the City: The Movie, USA 2008, 140 min., režie: Michael Patrick King, hrají: Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Cynthia Nixonová, Kristin Davisová, Chris Noth…

 

 

Mongol - Čingischán


Ruský režisér Sergej Bodrov ve svém dobrodružném životopisném snímku Mongol - Čingischán sleduje životní osudy jednoho z nejslavnějších světových vojevůdců.

Ovládal polovinu tehdy známého světa. Sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše. Podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Jeho životní příběh začal na sklonku 12. století uprostřed Mongolských stepí v jedné z mnoha vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřily mezi sebou. Jak je možné, že z takto nuzných a neuspořádaných poměrů se zrodil vojevůdce, stratég, vladař a politik takového významu?

Mongol, Kazachstán / Německo / Mongolsko / Rusko 2007, 120 min., režie: Sergej Bodrov, hrají: Tadanobu Asano, Honglei Sun, Khulan Chuluun, Odnyam Odsuren…

 

 

Superhrdina


Parodie Suprhrdina, která si dělá legraci ze superhrdinských filmů od Spidermana, Batmana až po Fantastickou čtyřku, znovu svedla dohromady scénáristu a režiséra Craiga Mazina s producenty Bobem Weissem a Davidem Zuckerem.

Rick Riker je školní outsider. Jednou ho však kousne geneticky upravená vážka a Rick získá nadlidské schopnosti jako neuvěřitelnou sílu a pancéřovou kůži. Rick se rozhodne, že využije svých nově nabitých sil pro konání dobra a stane se maskovaným bojovníkem známým jako Vážka. V cestě jeho osudu však stojí padouch jménem Lou Landers. Poté, co se mu nezdaří experiment, získá Lou schopnost krást lidem jejich životní sílu a v podlém hledání nesmrtelnosti se stane superpadouchem…

Superhero Movie, USA 2008, 85 min., režie: Craig Mazin, hrají: Leslie Nielsen, Sara Paxtonová, Drake Bell, Jeffrey Tambor, Christopher McDonald…

 

 

Sněžní andělé


David Gordon Green nepatří mezi filmaře, kteří na filmovém plátně prezentují jen příjemné stránky života. Je však mistrem v navození nálady, která s diváky zůstane dlouho po skončení příběhu.

Po komplikovaném rozchodu se v prostředí malého města snaží jak on, který svou bývalou partnerku stále hluboce miluje, tak ona, jež se stará o jejich malou dcerku, najít cestu k budoucnosti, když tu je zasáhne další nečekaná rána.

Greenovo mistrovství nespočívá jen ve výborné studii jednotlivých charakterů, ale i v síle emocí, které jeho snímek vzbuzuje. Lyrika jeho vyprávění je podobně jako u jeho předchozího filmu Protiproud založena na naturalismu a emocionální pravdě.

Snow Angels, USA 2007,  106 min., režie: David Gordon Green, hrají: Deborah Allenová, Michael Angarano, Jeanetta Arnetteová, Kate Beckinsaleová, Peter Blais..
.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků