Hlavní obsah

Nová CD - Yvonne Sanchez, The Chemical Brothers i Lykke Li

Je po prázdninách a hudební trh se probouzí k životu. Tento týden přichází s novou řadovou deskou Yvonne Sanchez, bilanční disky vydávají The Chemical Brothers i Marta Kubišová. Příznivce indie možná zaujme švédská debutantka Lykke Li.

Nová CD - Yvonne Sanchez, The Chemical Brothers i Lykke Li

Yvonne Sanchez: My Garden


Jazzová zpěvačka polsko-kubánského původu Yvonne Sánchez připravila nové řadové album. Novinka nese název My Garden a její nahrávání probíhalo v České republice a v Polsku. Mix obstaral producent Tadeusz Mieczkowski, který spolupracoval například s Danem Bártou na Animage.

Sama Yvonne je autorkou či spoluautorkou všech skladeb. Instrumentálních pasáží se ujali například klávesák Viliam Bereš a bubeník Roman Vích, členové formace Toxique, a také dva muzikanti z projektu Illustratosphere - pianista Stanislav Mácha a trombonista Filip Jelínek. Kromě dalších hostů pak Yvonne Sánchez pozvala ještě jazzové kontrabasisty Tarase Vološčuka a Rasťo Uhríka či amerického saxofonistu Stana Cherednika.

Warner Music

The Chemical Brothers: Brotherhood


Elektroničtí  The Chemical Brothers slaví patnáctileté výročí své existence, což je správný čas na bilancování své kariéry, jehož výsledkem je kompilace Brotherhood. Po dlouhém vybírání na ni zařadili patnáct skladeb včetně dvou novinek  Keep My Composure a Midnight Madness.

V limitované edici vychází ještě dvoudisková verze, kde na druhém kotouči najdete deseti dílnou kompozici  Electronic Battle Weapons, jejíž jednotlivé části jsou inspirovány známými hity kapely.

EMI/Virgin

Lykke Li: Youth Novels


Debutující dvaadvacetiletá zpěvačka  Lykke Li pochází ze Švédska a je velkou kamarádkou jiné tamější hvězdy Robyn. Podobně jako slavnější Robyn  vsadila i Lykke na mix elektroniky a popu, které doplnila svým výborným zpěvem.

Debut Youth Novels produkoval Björn Yttling, který pomohl i s poslední deskou britským Primal Sceam. Prvním singlem je skladba Breaking Up.

Warner Music

Marta Kubišová: Příběh

Marta Kubišová: Příběh (DVD)

V letech 1968, 1969 a 1993 vznikla sestava důležitých skladeb, ale také znamenité vizuální zaznamenání té doby. Pořady Náhrdelník melancholie, Proudy lásku odnesou a Stalo se na podzim obsahovali celkem osmnáct písní s kvalitou typu Ten zlej pán, Lampa, Mama, Ring-o-ding nebo Podzimní. Televizní archivy ovšem vydaly i další poklady. Z legendárních programů Vysílá Studio A nebo Píseň pro Rudolfa III., ale také z dalších, často nečekaných zdrojů, vychází klipová pasáž tohoto DVD, ozdobená písněmi Loudá se půlměsíc, S nebývalou ochotou, Tajga blues, Zlý dlouhý půst, Depeše, Jaká to nádhera, Řeka vůní nebo Modlitba pro Martu.  Supraphon

Miley Cyrus: Breakout


Patnáctiletá herečka a zpěvačka Miley Cyrusová je na hudebním poli píše známá pod jménem Hannah Montana, což je jméno seriálové postavy ze stejnojmenného seriálu, která ji proslavila. Hraje tam zpěvačku a její debut byl v podstatě soundtrack k tomuto seriálu.

Breakout je první album, které podepsala vlastním jménem a světe div se, v USA se stalo druhým nejprodávanějších ženským albem letošního roku. Prvním singlem z nového alba je skladba 7 things.

Universal

Living Loud: Live


Kapela Living Loud je superkapela složená z hardrockových matadorů. Konkrétně se tu sešli Steve Morse a Don Airey z Deep Purple, Lee Keerslak z Uriah Heep, Bob Daisley z kapely Jon Lord and the Hoochie Coochie Men.

Jak název napovídá jde o živou nahrávku, na které byl zachycen  jejich prvního společného koncertu, který vychází z hudebního materiálu Ozzyho Osbourna.

Warner Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků