Hlavní obsah

Nová CD - Wanastowi Vjecy, David Koller i The Who

Jako by se bývalí spoluhráči z Lucie domluvili, tento týden vychází jak sólovka Davida Kollera Nic není nastálo, tak i novinka skupiny Wanastowi Vjecy Torpédo. Po čtyřiadvaceti letech vydávají regulérní studiové album i The Who.

Nová CD - Wanastowi Vjecy, David Koller i The Who

Wanastowi Vjecy: Torpédo

Projekt Roberta Kodyma a P.B.Ch. Wanastowi Vjecy se v nepravidelných, dosti dlouhých (ale ne tak dlouhých, aby se na ně zapomnělo) intervalech probouzí k životu. Se současnou novinkou Torpédo přicházejí plných šest let od  poslední desky Hračky. Přináší jedenáct novinek a coververzi od Jasné páky Pal vocuď i bonus v podobě hitu Nahá ve verzi 2006. Pilotní singl se jmenuje Otevřená zlomenina srdečního svalu

Sony BMG

The Who: Endless Wire

Legendární britská kapela The Who působila na rockové špičce od svého vzniku v roce 1964 do svého rozpadu v osmdesátých letech. Od té doby se členové ještě několikrát dali dohromady, ale vždy šlo jen o jednotlivé koncerty. Nyní přicházejí s regulérním studiovým albem, na který fanoušci čekají od roku 1982, kdy vyšla deska It's Hard. Endless Wire připravili dva poslední žijící členové kytarista Pete Townshend a zpěvák Roger Daltrey.

Universal Music 

David Koller: Nic není nastálo

Dlouholetý frontman Lucie David Koller se po odchodu ze své domovské kapely vrhl na sólovou dráhu. Obklopil se novými spoluhráči a přichází s novými písněmi, které volně navazují na to dobré, co kdy Lucie vytvořila či vytvořit chtěla. Už pilotní singl se symbolickým názvem Nic není nastálo, vysílá poměrně jasný signál, že se Koller od tvorby Lucie moc neodchýlil, stejně jako na svých minulých sólových deskách, i když ta poslední vyšla před dlouhými třinácti lety.  

Universal Music 

The Frames: The Cost

The Frames vznikli v Dublinu v roce 1990. Od té doby vydali již pět alb, která jim spolu s vytrvalým koncertováním vynesla v Evropě silné fanouškovské zázemí. Kapela i její frontman Glen Hansard sólově několikrát  vystupovali v u nás, kde si získala řadu příznivců. Na příští koncert se můžete těšit 25. listopadu v pražském Rock Café, kdy zazní písně z nové desky The Cost. Díky chytlavým teskným melodiím, které odkazují ke irským kořenům, patří mezi nejoblíbenější kapely v Irsku.

Maximum Underground

OST: Ro(c)k podvraťáků

Do kin přichází nový film režiséra Karla Janáka Ro(c)k podvraťáků. Černá komedie o gangsterech amatérech navazuje na úspěch filmů Snowboarďáci a Rafťáci, a proto se můžeme těšit na další dávku komických gagů a hlášek, podkreslených výbornou rockovou muzikou. Stejně jako u filmu, kde hlavní role ztvárnili Vojta Kotek a Jirka Mádl, také v případě hudební složky producent filmu sáhl po osvědčeném hitmakerském teamu: Miroslav Chyška, Štěpán Smetáček, Jan Jakubec, Pavel Větrovec ml., Emil Valach, Dan Bárta, Petr Janda a Oldřich Krejčoves. Ve filmu jsou skladby interpretovány kapelou Podvraťáci ve složení: Vojta Kotek, Jirka Mádl, Michael Beran, Martin Písařík. Zpívá: Viktor Dyk. Prvním singlem ze soundracku je skladba Move.

Sony BMG

Další nové desky:


Tony Bennett: Duets An American Classic (Sony BMG)
Joe Satriani: Satriani Live (Sony BMG)
The Clash: The Singles Box Set (Sony BMG)
Boney M.: The Magic Of Boney M. (Sony BMG)
Aerosmith: Devil's Got A New Disguise: The Very Best Of Aerosmith (Sony BMG)
My Morning Jacket: Okonokos, The Concert  (Sony BMG)
Ivan Mládek: Banjo Band Story / 50 hitů (Supraphon)
Rudolf Rokl: Díky / To nejlepší (Supraphon)
Cheb Mami: Layala (Universal)
The Glove: Blue Sunshine  (Universal)
 I.M.T.Smile: Nieco s nami je  (Universal)
MIG 21:  Best Of  (Universal)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků