Hlavní obsah

Nová CD – Travis, Southpaw i Petr Skoumal

S podzimem se pravidelně zaplňují ediční listy vydavatelství a jinak tomu není ani letos. Tento týden se můžete vypravit za novými Travis s aktualitkou Ode To J. Smith, po dvou letech se hlásí o slovo pražští Southpaw a jejich Addiction, a kdo dává přednost rozverné tvorbě Petra Skoumala, toho potěší výběr Kampak běžíš, ježku.

Nová CD – Travis, Southpaw i Petr Skoumal

 

Travis: Ode To J. Smith   


Skotská kytarová čtveřice Travis vydává v pořadí již šesté album Ode To J. Smith. Travis jsou jednou z největších britských kytarovek současnosti a jejich singly Sing nebo Why Does It Always Rain On Me ani po letech neztratily nic ze svých kvalit ani oblíbenosti.

Základ materiálu na nové album byl natočen už během února a března v Londýně. Finální mix, kterého se ujal sám frontman Fran Healy, pak probíhal v New Yorku. Pilotním singlem se stala skladba Something Anything.

Universal

 

 

Southpaw: Addiction


Pražská formace Southpaw po srdečním dvojalbu Heartdisk přichází po dvou letech se svou pátou studiovou nahrávkou Addiction. Jejím ústředním tématem jsou nejrůznější formy závislosti.

Výrazný prostor dostává elektronická tvář kapely Southpaw, která kytary sice do skříně neuklidila, ale svůj zvuk obohatila i o smyčcová aranžmá. Desku, která vznikala hned v několika studiích, si kapela produkovala sama. Jako "umělecký dohled" a poradní hlas fungoval respektovaný zvukař a hudebník Ondřej Ježek (OTK). V roli doprovodných vokalistek se na albu představí Klára Nemravová nebo Zuzana Irglová.

Panther

 

 

Petr Skoumal: Kampak běžíš, ježku


Před pěti lety vyšel výběr písniček Petra Skoumala pro děti s názvem Když jde malý bobr spát. Výběr Kampak běžíš, ježku, navazuje na bobra a dodává i něco navíc: tentokrát jsou tu nejen písničky z komponovaných Skoumalových celků, ale i ostaní naší textařské elity - Emanuela Frynty, Pavla Šruta, Františka Halase, Jana Vodňanského a Zdeňka Svěráka.

Řadu skladeb si zpívá buď autor sám, nebo s doprovodem dětských interpretů, na několika písničkách se interpretačně podílí C&K Vocal, Jaroslav Olin Nejezchleba a také chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Jednoduchost a vtip textů je určuje k poslechu dětem, ale řada skrytých významů a hudební nápaditost pobaví rovnocenně dospělého posluchače.

Supraphon

 

 

Nightwatchman: The Fabled City


Kytarista Rage Against The Machine a Audioslave Tom Morello před rokem přišel jako The Nightwatchman se sólovým projektem Ono Man Revolution, který pojal ve stylu alternativního rocku.

Novinku The Fabled City produkoval  Brendan O´Brian, podepsaný mimo jiné pod alby  Bruce Springsteena nebo Pearl Jam. Na hostovačku si Morello přizval Serje Tankiana ze System Of A Down a Shootera Jenningse. První a zatím jediný singl se jmenuje Whatever It Takes.

Sony/BMG

 

 

Škwor: 5


Rockeři Škwor se rozšoupli a jejich nová deska s názvem 5 obsahuje nejen audio album, ale také koncertní DVD, se sestřihem několika koncertů, všechny videoklipy kapely a bonusy v podobě rozhovorů a zákulisních záběrů.

Nechybí zde jak nekompromisní pecky s hitovým potenciálem, ale ani pro Škwor netypické komorní akustické kompozice. Nejdete zde i coververzi hitu z osmdesátých let Vizitka Jana Cézara. Jako hosté se na albu ve sborech objevuje tradiční Kolins z Debustrolu a členové skupiny Divokej Bill. Aktuální singl se jmenuje Celebrity.

Warner Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků