Hlavní obsah

Nová CD - The Cure, Kamil Střihavka i Iveta Bartošová

Kromě toho, že se s novinkou kvapně přihasili The Cure, se nesou další dvě desky ve znamení návratů. Prvním je Kamil Střihavka s 365 a pak Iveta Bartošová, která vsadila na číslo 22. A to zdaleka není vše.

Nová CD - The Cure, Kamil Střihavka i Iveta Bartošová

The Cure: 4:13 Dream

   
The Cure působí na scéně již neuvěřitelných dvaatřicet let, přicházejí po čtyřech letech s třináctým studiovým albem nazvaným 4:13 Dream. Původně to vypadalo, že to bude dvoualbum, ale nakonec se počet skladeb smrskl na magické číslo třináct.

Podle předběžných zpráv se zdá, že se melancholici vrátili k osmdesátým letům, kdy zažívali vrchol. Deska vznikla po dohledem producenta Keitha Uddina a zpěváka Roberta Smithe.

Universal Music

Kamil Střihavka: 365

         
Český "rockový Ježíš" Kamil Střihavka přichází po šesti letech se svojí sólovou deskou s názvem 365, kterou nahrál s kapelou Leaders!. Kamil Střihavka je nejen autorem všech skladeb na albu, ale zároveň i producentem.

První singl Tvou vinou byl nasazen do českých rádií. V návaznosti na vydání desky bude následovat koncertní turné. Koncert a křest alba proběhne 4. listopadu v pražském Retro Music Hall.

Sony BMG

Iveta Bartošová: 22


Ještě před rokem to díky zprávám v bulváru vypadalo, že Iveta Bartošová se z alkoholových problémů nevyjde. Jenže... na jaře odjela úspěšné Jsem zpátky Tour 2008, za neutuchající pozornosti médií se vdala, pak změnila image a nyní vydává novou desku 22.

Produkci vzal na svá bedra Kája Mařík a vedle jeho písní se na albu objeví skladby jmen jako Petr Šiška, Bohouš Josef či Lou Fanánek Hagen atd. Album přináší písně, které fanoušci od Ivety očekávají, zároveň ale zní velice moderně. Prvním singlem z alba je skladba Jako Fénix, ústřední píseň z připravovaného muzikálu Mona Lisa, ve kterém bude hrát Iveta hlavní roli.

EMI

P!nk: Funhouse

Rocková rebelka P!nk se po dvou letech vrací s pátým studiovým albem Funhouse, které obsahuje dvanáct skladeb. Úspěšný singl So What vzešel ze spolupráce s  Maxem Martinem, který byl podepsán pod jejím předchozím albem I'm Not Dead.

Navzdory názvu bude Funhouse půjde o zpěvaččino nejniternější album a intimní výpovědí o jejím rozvodu s Coreym Hartem. Skladba  Crystal Ball je přímou zpovědí o rozvodu.

Sony BMG

Anastacia: Heavy Rotation


Rozporuplné, alespoň podle kritiky, album Heavy Rotation vydala Anastacia. Pouští se v něm do mnoha hudebních stylů a poloh a to od latina, přes hip hop, rock pop, či elektroniky, přičemž si ke každému žánru přizvala extra producenta.

První singl  I Can Feel You doprovází provokativní klip, ve kterém dráždí fanoušky v sexy pózách a nakonec se dokonce objeví svlečená ve vaně.

Universal Music

Andrea Bocelli: Incanto


Andrea Bocelli připravil pro letošní rok naprostou lahůdku ve své diskografii. Na jediné album shromáždil své nejoblíbenější tenorové árie, které znal a učil se od velkých mistrů světové opery. Legendární nahrávky mistrů jako Enrica Carusa, Luciana Pavarottiho, Maria anzy nebo Franca Corelliho dostaly v novém provedení znějí velmi působivě.

Andrea si vždy přál natočit takové album a vzdát jím hold svým velkým vzorům, ale až letos nadešel jeho čas. Shodou okolností v roce, kdy Andrea oslavil padesátku.

Universal Music

Okrej: Je to důvod


Je to důvod je autorské album kytaristy Monkey Business Oldy Krejčovese, na které si přizval řadu hvězdných hostů, zpívají zde Dan Bárta, Matěj Ruppert, Karolína Ruppert, Viktor Dyk či Tonya Graves.

Jako protiváha k funku a soulu Monkey Business Krejčoves vyprodukoval pozoruhodně ostré album, které osciluje mezi rockem a popem. Kolekce třinácti skladeb vznikla postupem času, nejstarší Náhody (na albu zpívá Dan Bárta) patří ještě do období kapely Padn Pot, zbytek je však z posledních několika let.

Indies

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků