Hlavní obsah

Nová CD: Springsteen, Redl, Hooverphonic, G8 Transglobal

Z bohaté hudební úrody tohoto týdne byste neměli přehlédnout nové album Bruce Springsteena We Shall Overcome The Seeger Sessions, desku Redla Janouška a Lenka s názvem Barvy domova či společný počin Ivy Bittové a Vladimíra Godára Mater.

Nová CD: Springsteen, Redl, Hooverphonic, G8 Transglobal

Bruce Springsteen: We Shall Overcome The Seeger Sessions

Na jedenadvacátém albu Bruce Springsteena najdete osobité podání třinácti tradicionálů, které jsou všechny spojeny s legendou americké folkové hudby Petem Seegerem. Na desce nechybí ani nejslavnější Seegereova skladba We Shall Overcome, která se stala hymnou boje za občanská práva. Recenzi čtěte zde

Sony BMG

Redl, Janoušek, Lenk: Barvy domova

Vlasta Redl, Slávek Janoušek, Jaroslav Samson Lenk, trojice osobitých českých písničkářů a autorů řady výrazných písní působí na hudební scéně už přes dvacet let. Po celou dobu však vystupují především samostatně. Společně začali vystupovat v roce 1987. Od této doby se datuje nejen jejich hudební spolupráce, ale i přátelství. V posledních letech jejich příležitostná práce zintenzivněla a letos se rozhodli dokončit další společné CD, sestavené z novinek a projet opět celou republiku a Slovensko s novým koncertním programem.

Sony BMG

G8 Transglobal: G8 Transglobal

Nová česká skupina chce být hodně afro a hodně funky. Vzhledem ke slušným instrumentálním schopnostem se jim to poměrně daří. Další Posmrtné zkušenosti? Recenzi čtěte zde.

Iva Bittová, Vladimír Godar: Mater

Moravská skladatelka, zpěvačka a houslista Iva Bittová a slovenský skladatel Vladimír Godár spolupracovali v nedávné minulosti na vícero úspěšných projektech. Na CD najdete sedm skladeb Vladimíra Godára soustředěného do jednoho celku, který se vyznačuje syntézou neopakovatelného interpretačního umění Bittové.

Skladba Ecce puer, patrně největší klenot na tomto albu, byla původně napsána pro film Martina Šulíka Orbis pictus, pro interpretaci na festivalu Dny staré hudby ji Godár opatřil textem básně Jamesa Joycea a na tomto CD ji krásně zpívá nezaměnitelný hlas Ivy Bittové. Na albu dále účinkuje sbor Solamente naturali, Sbor konzervatoře v Bratislavě a dirigent Marek Štyncl.

Indies Records

Hooverphonic: No More Sweet Music

Belgické trio Hooverphonic  které hraje ve složení Geike Arnaertová, Raymond Geerts a Alex Callier, přichází s pátým studiovým albem No More Sweet Music. Je to jejich první řadovka od roku 2002, kdy přišli s Hooverphonic Presents Jackie Cane, o rok později vydali ještě koncertní Sit Down and Listen to Hooverphonic. Novinka je dvojalbum, přičemž  první CD je směsí mainstreamu, triphopu, r'n'b a world music, druhá deska je složena z remixů prvního CD.

Sony BMG

Petr Kotvald: Principal

Petr Kotvald, stálice českého popu, přichází po tříleté odmlce se studiovou kolekcí, nazvanou Principal, jejíž styl označuje zpěvák jako nu-disco. Pilotním singlem je videoklipem podpořená skladba Na Letný léto je. Album je doplněno bonusem v podobě megamixu Kotvaldových největších hitů.

Popron

Další vycházející alba:

Mark Knopfler Emmylou Hartus: All The Road Running (Universal Music)
Jamie Foxx: Unpredictable (Sony BMG)
Jim Noir: Tower of Love (Warner Music)
Hey: Echosystem  (Sony BMG)
Lee Ryan: Lee Ryan (Sony BMG)
Gentleman: Konfidence (Sony BMG)
Alpine: On Feel Trips (Sony BMG)
El Presidente: El Presidente (Sony BMG)
Senzus: Best Of 1 a 2: Džamore, džamore  (Popron)
Lordi: Arockalypse (Sony BMG)
Rihanna: A Girl Like Me  (Universal Music)
James Blunt: Wisemen (Warner Music)
System Of A Down: Lonely Day (Sony BMG)
Reamonn: Wish (Universal Music)
Live: Songs From Black Mountain (Sony BMG)
Různi: Taneční liga 88 (Universal Music)
Solveig Martin: Hedonist (Universal Music)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků