Hlavní obsah

Nová CD – Prodigy, Monkey Business, Švejk i Olmerová

Tento týden zaplesají příznivci elektronické hudby, neboť vychází nová deska legendárních The Prodigy. Z domácích kapel nelze přehlédnout další počin spolku kolem Romana Holého Monkey Business, bez povšimnutí neminete ani CD verzi Dobrého vojáka Švejka.

Nová CD – Prodigy, Monkey Business, Švejk i Olmerová

Prodigy: Invaders Must Die


Britští elektro mágové The Prodigy přichystali páté studiové album Invaders Must Die, na níž se podíleli všichni tři členové kapely, podobně, jako tomu bylo i na  jejich snad nejzajímavější The Fat Of The Land. Novinka přinese jedenáct nových tracků a  předznamenal ji singl Omen.

Jako hosty si přizvali Dava Grohla z Foo Fighters a Jamese Rushenta z Does It Offend You, Yeah?. Vychází ve čtyřech verzích, jako CD, dvojvinyl, v limitované edici s DVD a deluxe verzi v krabičce.

Panther

Monkey Business: Twilight Of Jesters? 


Třináct nových skladeb přináší novinka Monkey Business, kterou nazvali Twilight Of Jesters?. Tradiční sestavu okořenila směsice nesourodých hostů, mezi nimiž najdete Vlastu Třešňáka, Jamese Colea, ex zpěváka Deep Purple nebo Black Sabbath Glena Hudgese nebo Ashleye Slatera z Freak Power.

Jako první singl byla do světa vypuštěna songa Who Killed My Libido?, nesoucí se ve disco rytmu.

Sony BMG

Eva Olmerová: Blues pro samotářky


Přehlídka stylů písní je tak pestrá a proměnlivá, jako byl umělecký i civilní život Evy Olmerové samotný – od country přes gospel či jazz až po mimořádný pop, vše propojeno silnou osobností s občas slabou vůlí.

Vedle více než dvaceti skladeb v podobě legendárních televizních klipů - Nezoufej, Čekej tiše, Vzdávám svůj dík, Tam pod nebeskou bání, Černá kára, Čajová růže, Poprchává, Sonny Boy, Blues železničního mostu nebo Jdou, léta jdou. Na DVD navíc najdete také téměř hodinový důležitý dokument, přinášející zajímavá fakta a potřebně objasňující mnoho souvislostí kolem hádanky jménem Eva Olmerová.

Supraphon

Razorlight: Slipway Fires


Anglická čtveřice Razorlight vedená charismatickým zpěvákem Johnny Borrellem vydává své třetí album Slipway Fires. Po úspěších předešlých desek i koncertních vystoupení si členové kapely začali klást otázky o smyslu toho všeho, o hodnotách a jejich směřování. Členové skupiny si vyhradili čas na sebezpytování na různých místech světa.

Johnny zmizel na Hebridách a na málo obydleném skotském ostrově začal tvořit písničky na nové album Slipway Fires. Pak následovalo několik týdnů zkoušení v bývalé továrně v severním Londýně a šest týdnů ve studiích Air pod dohledem producenta Mike Crosseyho.

Universal Music

Lenka Vychodilová: Lemura... někdy luzná, jindy hrůzná


Lenka Vychodilová alias Lemura Lepá je zasvěceným známa jako zpívající herečka anebo obráceně jako hrající zpěvačka a vydává svou druhou desku, kterou stvořila spolu s triem Ti3.

Tak jako první deska, bude i tento hudební nosič plný písniček se zvučnými texty a skvělou muzikou, na kterých se dále podíleli například Tomáš Hanák, Robert Nebřenský, Michal Vích, Jiří Weiberger, Lumír Tuček, samozřejmě Lemura sama, ale i další.

Panther

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka


Nejznámější humoristický román české literatury Osudy dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška pro CD komplet namluvilo deset předních českých herců (Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček), přičemž každý z nich interpretuje jeden úsek románu. Celý komplet, který bude vycházet v průběhu celého roku, bude mít přes 24 hodin.

Josef Somr čte první Švejkův příběh. Jako dokonalý vypravěč úsměvně a laskavě herecky ztvárňuje úvodní část románu, která začíná známou větou paní Müllerové: „Tak nám zabili Ferdinanda!“.

Popron

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků