Hlavní obsah

Nová CD: Peter Doherty, Jan Werich i Mig 21

Britského výtržníka Petera Dohertyho konečně unavily drogy a alkohol a tak připravil sólové album Grace/Wastelands, dále vychází méně známé nahrávky Jan Werich (ne)známý, a také unikátní záznam živého vystoupení Mig 21 a LELEK Orchestra.

Nová CD: Peter Doherty, Jan Werich i Mig 21

 

Peter Doherty: Grace/Wastelands 

FOTO: Bez zdroje


Britský zpěvák a frontman The Babyshambles Peter Doherty se snad definitivně dostal ze svých závislostí. Místo plnění předních stránek bulváru, se začal opět naplno věnovat hudbě a výsledkem je sólové album Grace/Wastelands.

O produkci dvanácti skladeb se postaral Stephen Street. Ke spolupráci Peter přizval i své kolegy z The Babyshambles, o kytary se postaral Graham Coxon, ze zpěvy vypomohli Peter Wolf a  Dot Allisonová.

 

 

Jan Werich (ne)známý

FOTO: Bez zdroje


Na desce najdete málo známé, nebo úplně zapomenuté nahrávky s Jiřím Werichem z konce 60. let. Na CD tedy dosud nikdy nevyšly zde uvedené monology Werichova oblíbeného požitkáře Falstaffa či anekdotická scénka Vavříny, v níž je Werichovi partnerkou  Jiřina Šejbalová  a Jana Werichová. Velký prostor na výběru dostaly ve své době velmi populární kulinární výstupy Jana Wericha s Miroslavem Horníčkem Vaření v kuchyni.

Dalším překvapením bude pro mnohé ukázka z četby antického dobrodružného románu O věrné lásce statečného Chairea a závěrem Werich předčítá text  čínského myslitele Lao-c’ o taoismu.

Supraphon

 

 

Mig 21: Mig 21 & LELEK Orchestra – Naživo

FOTO: Bez zdroje


Vloni spojili své síly Mig 21 a třicetičlenný LELEK Orchestra (rozumějte Letušky&Lesníci). a připravili dvě unikátní vystoupení,  v pražské Lucerně a na  festivalu Letorosty v Berouně, odkud pochází i živý záznam.

Výsledek neobvyklého spojení si nyní můžete poslechnout na CD. Jsou na něm hity MIG 21, trochu jinak než je známe, jako třeba Tančím, Malotraktorem, Krásné je žít, Slepic pírka, ale také fragmenty skladeb Smetanovy Mé vlasti, Johanna Strausse, Leoše Janáčka a dalších.

Sony BMG

 

 

Ronan Keating: Songs For My Mother

FOTO: Bez zdroje


Ronan Keatin,  člen nedávno obnoveného irského boybandu  Boyzone, během Vánoc nahrál sólové album  Songs For My Mother. Jak z názvu vyplývá, věnoval ho památce své matky Marie, která zemřela před deseti lety na rakovinu prsu.

Desku zaplnil známými folkovými melodiemi autorů zvučných jmen jako například Bob Dylan, Joni Mitchell, Elvis nebo Don McLean. Producentem alba byl Stephen Lipson. První singl Time After Time je cover od Cyndi Laupe.

Universal Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků