Hlavní obsah
Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová CD – MGMT, Imodium i Felix Holzmann

Když tento týden zabrousíte do obchodu s hudebninami, mezi novinkami najdete například album Congratulations od MGMT , dvoudiskovou novinku české kapely Imodium, nebo komplet s vystoupeními komika Felixe Holzmanna.

Nová CD Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová CD – MGMT, Imodium i Felix Holzmann

 

MGMT: Congratulations

Brooklynská partička MGMT, která před dvěma lety debutovala skvělým albem Oracular Spectacular, si hned napoprvé vydobyla místo na světové popové scéně. Na nové album Congratulations natočila ve studiích v New Yorku, Malibu a v rodném Brooklynu devět pecek. Pilotním singlem je skladba Flash Delirium.

Podle prvních reakcí připravilo duo Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser velice osvěžující elektro-rockovou desku se znatelnými vlivy psychedelie šedesátých let. Ovšem s úspěšných debutem má sound novinky jen velmi máslo společného.

SonyBMG Entertainment

 

Imodium: Polarity

Broumovská kapela Imodium nechala na nové album čekat tři roky. Teď to ale vynahrazuje hned dvoudiskovým vydáním. Za názvem Polarity hledejme jako ústřední téma celého počinu různé protiklady a protipóly. „Proto kolekci tvoří vždy dvě verze jedné skladby. První je elektrická, ve které hrajeme nové písničky takříkajíc naplno, a druhá přinese intimnější aranže,“ říká zpěvák a kytarista Imodia Thom.

V intimněji pojatých písničkách se v rolích hostů objeví Michal Hrůza, Honza Křížek z Blue Effectu a Martin Zeller z Cocotte Minute. I tentokrát bude přílohou k hudbě na CD datová stopa, na které bude ke zhlédnutí krátký dokument zachycující atmosféru nahrávání obou alb a také bonusy ke stažení.

Supraphon

 

Vlasta Třešňák: Němý Suflér

Nové album Vlasty Třešňáka a jeho kapely Němý Suflér vzniklo v lednu a únoru letošního roku a navazuje na předchozí alba Inventura a Skopolamin.

Najdete zde čtrnáct nových písní ve stylu rocku, folku a blues s tradičně nekompromisními texty a osobitým, syrově bigbítovým zvukem Bandu s osvědčenými hosty Janem Štolbou a Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.

Panther

 

Sklep: Povísně Michala Vícha

Hudebního skladatele Michala Vícha, který má na svědomí například hudbu k filmům Kouř, nebo Pražská 5 napadlo, že převede do písňových textů povídky českých literátů. Použil prózu autorů Aškenazyho, Tučka, Wernische, Pížla, Kroutvora a Pally a k těmto textům napsal hudbu.

Vzniknuvší písně nazpívali členové Divadla Sklep, jmenovitě David Vávra, Jiří Macháček, Lenka Vychodilová, ale také Pavel Liška a samozřejmě také autor projektu.

Black Point

 

Felix Holzmann: Všechny šplechty

Humor Felixe Holzmanna bavil téměř půl století a řada jeho komických hlášek zlidověla a stala se humornou součástí charakteristiky některých typických jevů.

Na pěti CD uslyšíte všechny dostupné archivní nahrávky, jež vycházely u Supraphonu. Naleznete zde i nahrávky z rodinných archivů, amatérské záznamy, patřičně zvukově vyčištěné. Bonusový pátý disk obsahuje nevydané anekdoty ze soukromého Holzmannova archivu, nově objevený výstup Divácká soutěž s Janem Borovičkou (scénka známá dosud jen s Františkem Budínem) a ve zvuku nevydaná scénka Klobouky.

Supraphon

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků