Hlavní obsah

Nová CD – Keane, Jiří Schmitzer i Krteček

Na stříbrných kotoučích s k nám tento týden dostává nová deska Keane Perfect Symmetry. Českou scénu zastupují pop-punkoví Clou s For Tonight a Jiří Schmitzer a jeho Sbírka kiksů: živě z Balbínky. Naví cje tu pohádkový Krteček.

Nová CD – Keane, Jiří Schmitzer i Krteček

Keane: Perfect Symmetry


Britská trojice Keane se vrací na scénu albem nazvaným Perfect Symmetry. Tom Chaplin, Tim Rice-Oxley a Richard Hughes se rozhodli natočit novou desku jinak než dřív. Stejně jako se jejich debut Hopes And Fears plný silných hudebních klavírních motivů lišil od temné druhé Under The Iron Sea, liší se i Perfect Symmetry.

Na albu uslyšíte pilu, saxofon, vokály nahrané přes bicí. Desku si kapela poprvé produkovala sama za asistence světoznámých producentů Jona Briona a Stuarta Price. Prvním singlem je písnička The Lovers Are Losing.

Universal Music

Krtečkova dobrodružství

Na nahrávkách Supraphonu nejen že Krteček normálně mluví, ale povídá si s vypravěčem, jímž je Marek Eben tak, jako by byl Marek jeho tvůrcem, tedy malířem Zdeňkem Milerem. Úspěch prvního CD (Jak Krtek ke kalhotkám přišel, Krtek a autíčko, Krtek a paraplíčko) vyvolal potřebu dílů následujících, takže jich vzniklo celkem 5.

Supraphon

Clou: For Tonight


Pop-punkoví Clou, kteří mají na kontě hity Island Sun, Lean On My Shoulder či Snowy Wings, přicházejí s novým albem For Tonight. Oproti předchozím deskám jde o koncepční album s konkrétním příběhem, který se prolíná všemi jedenácti skladbami.

Nově se kapela se rozšířila o další kytaru, kterou třímá exčlen 5th April Pavel Bureš. Produkce se ujal baskytarista Sunshine Amák, který má na svědomí i mix všech skladeb. Brzy budete mít příležitost vychutnat si novou se stavu s novým repertoárem naživo, neboť 17. října vyráží na turné se Support Lesbiens, kterým budou předskakovat.

Sony/BMG

Jiří Schmitzer: Sbírka kiksů: živě z Balbínky


Každý se snaží ukázat v tom nejlepším světle a na své desky dává jen dokonale vycizelované songy. Ne tak Jiří Schmitzer, který se rozhodl pro opačný přístup.

Název sám Sbírka kiksů: živě z Balbínky už hodně napovídá. Pro záznam z Balbínovy poetické hospůdky nazpíval živě věci, s kterými si není moc jistý nebo, které si už příliš nepamatuje. Vše nechal v surovém stavu a bez jakýchkoli dalších zásahů posílá k posluchači. V rádiích můžete slyšet singl Kaluž.

Sony/BMG

Joan Osborneová: Little Wild One


Americká písničkářka pohybující se na pomezí country, folku a blues Joan Osborneová vládla před třinácti lety hitparádám díky skladbě One Of Us, které pocházelo z jejího nejúspěšnějšího alba Relish. Její další řadové desky jí už takový úspěch nepřinesly.

Na své novince Little Wild One se pokouší navázat na dřívější úspěch. Ke spolupráci přizvala autory a producenty Ricka Chertoffa, Roba Hymana a Erica Baziliana, kteří se podíleli na úspěchu alba Relish.

Panther

Tina Turnerová: Tina!


Nestárnoucí zpěvačka Tina Turnerová letos vyráží na obří turné po Spojených státech, napřesrok se podívá též do Evropy.

U příležitosti této události vychází jedinečná kolekce osmnácti písní s prozaickým názvem Tina! Jedná se o výběr největších hitů Tiny Turner. K šestnácti šlágrům mezi nimiž najdete songy jako The Best, We Don't Need Another Hero, Goldeneye, Private Dancer, I Can't Stand The Rain jsou připojeny dvě novinky I'm Ready a It Would Be A Crime, které pro ni napsal Guy Chambers.

EMI/Virgin

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků