Hlavní obsah

Nová CD - Coldplay, Bratři Ebenové i Gaia Mesiah

Na hudebních pultech tento týden nejdete čtvrté album britských Coldplay Viva La Vida or Death And All His Friends, Chlebíčky naservírují Bratři Ebenové a na rozloučenou se zpěvačkou Martou Rybin natočila Gaia Mesiah živé album Thank You Dr.Beat.

Nová CD - Coldplay, Bratři Ebenové i Gaia Mesiah

 

Coldplay: Viva La Vida or Death And All His Friends

Název čtvrtého alba londýnského kvartetu Goldplay Viva La Vida or Death And All His Friends by se dal přeložit jako Ať žije život neboli Smrťák a všichni jeho přátelé. Jeho zvláštnost ještě podtrhli obalem, na kterém je vyobrazen nejslavnější Delacroixův obraz Svoboda vede lid. Podle všech indicií chtějí něco říct a tím něco je změna směru dosavadní tvorby.

Skupina si do studia pozvala Briana Ena, uznávaného hudebníka a producenta, který je pionýrem elektronické hudby a zároveň spolupracovníkem Davida Bowieho, U2, Petera Gabriela nebo Genesis. S jeho pomocí se Coldplay posunuli k sofistikovanějším hudebním horizontům.

EMI/Virgin

 

Bratři Ebenové: Chlebíčky

Po neuvěřitelně dlouhých šesti letech přichází rodinná kapela Bratři Ebenové s novou deskou, kterou pojmenovali po skladbě Chlebíčky.

Album obsahuje dvanáct skladeb, pojednává o věcech všedních (Chlebíčky), jakož i zcela absurdních (Houston), vždy však důvěrně známých.

I když autorem veškeré hudby i textů je Marek Eben, album tentokrát vznikalo za hudebního přispění celého souboru, do písní vnesl každý kus svého. Jako hosta si k písni Houston přizvali Jaroslavu Kretschmerovou.

Sony/BMG

 

Gaia Mesiah: Thank You Dr.Beat

Živým albem Thank You Dr.Beat uzavírá nezkrotná formace Gaia Mesiah jednu kapitolu své existence. Zpěvačka Marka Rybin se rozhodla z osobních důvodů ukončit své působení v kapele.

Kapela si váží věrnosti a stálé přízně svých fanoušků a již pracuje na novém materiálu a současně hledá nový hlas ke svým hudebním poselstvím, což snad nebude dloho trvat.

Na tomto albu natočeném na koncertě k šestým narozeninách v pražském Lucerna Music Baru, najdete jedenáct koncertně nejvýstižnějších pecek, čtyři remixy a aktuální střihový videoklip Alpha Female.

Universal Music

 

Pavel Žalman: Mezi kameny

Nové album Pavla Lohonky, s jeho typickými texty a charismatickým projevem je nejen čerstvým autorským počinem, ale najdeme na něm i stále žádanější úpravy polozapomenutých lidových písní a tradicionálů.

Universal Music

 

The Offspring: Rise And Fall, Rage And Grace

K natočení alba Rise And Fall, Rage And Grace si The Offspring vybrali producenta Boba Rocka (Metallica, The Cult) a společně vytvořili celek, který věrně pokračuje v hudební tradici předešlých alb. Po více než čtyřech letech, neboť vydání desky bylo několikrát odsunuto, přicházejí The Offspring s třinácti novými skladbami včetně jednoho japonského bonusu.

Zároveň se na The Offspring můžeme těšit i naživo, protože vystoupí v rámci festivalu Rock For People, a to 4. července.

Sony BMG

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků