Hlavní obsah

Nová CD - 7. týden

Z nových CD tohoto týdne vám Novinky doporučují třetí studiové album romské kapely Gulo čar Gipsy Goes To Hollywood!, superúspěšný debut britské poprockové kapely Arctic Monkeys s vtipným názvem Whatever People Say I'm That's What I'm Not nebo koncert Jamese Blunta Chasing Time - The Bedlam Session.

Nová CD - 7. týden

Gulo čar: Gipsy Goes To Hollywood!

Devítičlenná romská skupina Gulo čar, která kombinuje soul a funk s cikánskou melodikou a harmonií, vydává své třetí studiové album. Pop, taneční rytmy a typické funky frázování s jedinečným feelingem je kombinace zaručující této kapele nezměrné množství energie. Texty vycházejí z tradiční romské poetiky a jsou také v romštině interpretovány. Jako hosté se na albu podíleli Dan Bárta, David Koller, Doug Wimbish, Topol chorus, MC Ni rap, trumpetista Lazaro Cruz nebo saxofonista Štěpán Markovič. Producentem je baskytarista Doug Wimbish (Living Colour, Jungle Funk, Mick Jagger).

Sony BMG

Arctic Monkeys: Whatever People Say I'm That's What I'm Not

Čtveřice s anglického Sheffieldu, která hraje ve složení Alex Turner, Jamie Cook, Andy Nicholson a Matt Helders, pojmenovala svou kapelu Arctic Monkeys a se svým vtipně nazvaným debutem Whatever People Say I'm That's What I'm Not se okamžitě vyhoupla do čela anglické hitparády. Jejich hudba by se asi nejpřesněji dala označit jako melodický rock střižený garážovým punkem. První singl, který reprezentuje úspěšný debut, se jmenuje I Bet You Look Good On The Dancefloor.

Monitor  EMI

OST: Experti

Teenagerská komedie režiséra Karla Comy Experti sází na  atraktivní prostředí a na teenage idoly Kryštofa Hádka a Michaela Foreta. Druhý jmenovaný je také interpretem pilotního hitového singlu Expert. Na soundtracku kromě účastníka SuperStar Foreta najdete i Monkey Business, Romana Holého, Matěje Rupperta a jejich projekty G-Point Hunters a Psychonaut, kytarové Southpaw a další.

Sony BMG

James Blunt: Chasing Time - The Bedlam Session

Anglický zpěvák James Blunt loni vydal debut  Back to Bedlam, který se hlavně díky hitu You're Beautiful stal nejprodávanějším britským albem roku 2005 a ve čtyřech kategoriích aspiruje na Brit Awards. Nyní přichází s koncertní CD a DVD verzí. Na CD je nahrán jeden z loňských koncertů v Irsku v komorní akustické podobě. Na DVD potom vychází záznam speciální show, kterou Blunt odehrál koncem loňského roku pro BBC. Zároveň v bonusech nebudou chybět všechna dosavadní videa k singlům z Back To Bedlam.

Warner Music

Roy Orbison: Black White Night

Roy Orbison se dočkal na sklonku života velikého comebacku díky písni In Dreams, kterou použil David Lynch ve svém filmu Blue Velvet. Toho využil producent T Bone Burnett a postavil hvězdnou kapelu, ve které se objevili Bruce Springsteen, Elvis Costello, Bonnie Raitt, K. D. Lang, Jackson Browne a Tom Waits. Ta vystoupila na legendárním koncertu Black And White Live, kde zazněli hity Only The Lonely, Running Scared, Oh, Pretty Woman a mnoho dalších...

Sony BMG

Další nová alba:

Michael Bublé: Caught In The Act (Warner Music)

Různí: Hviezdna rota (Univesral Music) 

Různí:  Best Of Disco (Univesral Music) 

Různí:  Líbej mě (Monitor EMI)

Status Quo: Ain't Complaining (Univesral Music) 
  
Status Quo: In The Army Now (Univesral Music)
    
Status Quo: Perfect Rezedy (Univesral Music) 
    
Status Quo: 1982 (Univesral Music) 
    
Status Quo: Live Alive Quo (Univesral Music) 
    
Status Quo: Live At The N.E.C. (Univesral Music) 
    
Status Quo: Famous In The Last Century (Univesral Music)
    
Status Quo: Thirsty Work (Univesral Music) 
    
Status Quo: Back To Back  (Univesral Music)
    
Status Quo: Don't Stop (Univesral Music) 

Status Quo: Rock Til You Drop (Univesral Music) 

White Barry: White Gold (Univesral Music)

Outkast: Idlewild  (Sony BMG)

Martina McBride: Timeless  (Sony BMG)

Judas Priest: The Essential  (Sony BMG)

Janis Joplin: Collections (Sony BMG)

Waylon Jennings: Collections (Sony BMG)

Isley Brothers: Collections (Sony BMG)

Marvin Gaye: Collections (Sony BMG)

Aretha Franklin: Collections (Sony BMG)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků