Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Zofie Dares, Jakub Hübner či Sylvie Krobová

V prvních dnech nového roku se vracíme k deskám, které uzřely světlo světa na konci loňského roku. Připomínáme kolekce Zofie Dares, Jakuba Hübnera, Doroty Nvotové, Sylvie Krobové nebo reedici slavného alba Ivy Bittové.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Zofie Dares, Jakub Hübner či Sylvie Krobová

Zofie Dares: High On Being

Nová alba

Foto: archiv Zofie Dares

První sólová deska zpěvačky pražské skupiny Mydy Rabycad Žofie Dařbujánové nabízí syntezátory, hymnické popové refrény i melancholii, smyčcový kvartet a gospel. Stylově balancuje mezi tanečním parketem temných klubů a filmových soundtracků.

Jakub Hübner: I.

Nová alba

Foto: Musical-media

První album českého muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera obsahuje skladby z muzikálů Největší showman (Dám ti víc, než mám), Ples upírů (Sára), Wicked (Žij touto chvílí) i původní české písně. Natočeny byly za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Unique Quartetu a dalších těles.

Iva Bittová: Kolednice

Nová alba

Foto: Indies Scope

Po více než dvaceti letech se legendární album Ivy Bittové dočkalo reedice. Zpěvačka, herečka a houslistka je vybrala ze sbírek pánů Sušila a Seidela. Vánoční písně upravila a sama zaranžovala, při nahrávání jí pomáhali Pavel Fajt, Pavel Koudelka a Dorothea Kellerová, Petr Keller a Martin Opršál.

Dorota Nvotová: More

Nová alba

Foto: Slnko Records

Slovenská zpěvačka Dorota Nvotová učinila albem More čáru za svou předešlou tvorbou a přináší novou průlomovou nahrávku. Její nejcitelnější změnou je nová kapelní sestava po téměř patnácti letech. Písničky o lásce, vztazích, smrti, ale i cestování a exotice zpívá slovensky i anglicky.

Sylvie Krobová a Jan Jirucha: Dívám se do noci

Nová alba

Foto: Polí5

Zpěvačka Sylvie Krobová si na novém albu splnila sen. Aranže skladeb pro orchestr připravil Jan Jirucha. Na desce se vymykají žánrovým škatulkám a ocení je pozorní posluchači, kteří jsou otevřeni třeba vážné hudbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků