Hlavní obsah

Nová alba: The Beatles, Kontrafakt a další

Největší událostí týdne je vydání třinácti amerických alb skupiny Beatles v jednom balení. Zajímavý je jistě i počin skupiny Kontrafakt či aktuální soundtrack k filmu Vejška, který vstoupí do kin ve čtvrtek.

Nová alba: The Beatles, Kontrafakt a další

The Beatles: The U.S. Albums Box

Nová alba

Foto: Universal Music

Popularita britské skupiny Beatles neutichá ani desítky let poté, co ohlásila konec existence, dokonce ani poté, kdy už dva členové klasické sestavy nežijí. Milióny fanoušků po celém světě mají Ringa, Paula, Johna a George i nadále za idoly, a není divu, že neutuchá ani zájem o jejich hudební nosiče. Na třinácti discích v úhledně zabaleném boxu vycházejí americké verze alb Beatles. Kolekce jde na trh u příležitosti padesáti let od prvního vystoupení Beatles v americké televizi.

 

Konstrafakt: Navždy

Nová alba

Foto: Tvoj tatko Records

Slovenská hiphopová skupina Kontrafakt přináší na svém albu třináct skladeb. Je to nová deska po letech, protože trio Rytmus, Ego a Anys vydalo své dosud poslední album Bozk na rozlúčku v roce 2007. O hudební podklady na novince se mimo jiné postarali DJ Wich, Maiky Beatz, Dalyb, Ján Lednický či Aceman.

 

Soundtrack: Vejška

Nová alba

Foto: archív filmu Vejška

Hudba k novému filmu Tomáše Vorla, ve kterém v hlavních rolích hrají jeho syn a Jiří Mádl. O muziku k filmu se postaral Mike Trafik, rapuje Vladimir 518, zpívají Veronika Kratochvílová, Tutti Frutti, Lešek Semelka, Martin Svátek.

 

Krausberry: Živě v Malostranské besedě

Nová alba

Foto: archív Krausberry

Zpěvák Martin Kraus s kapelou Krausberry vydávají na začátku roku záznam koncertu v pražské Malostranské besedě. Nahrávalo se 2. a 3. května 2013. Od vydání posledního alba Krausberry (Nálada, 2007) uběhlo sedm let, během nichž se událo v životě Krausberry mnoho: Martin Kraus překonal těžkou nemoc, přišli noví hudebníci, vznikly nové skladby. Vše lze ochutnat na 2CD.

Může se Vám hodit na Firmy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků