Hlavní obsah

Nová alba: Robbie Williams, Michal Prokop, Pavel Bobek a další

Největší událostí tohoto týdne je po třech letech nové album britského zpěváka Robbieho Williamse. Můžeme prozradit, že se na něm pokouší vrátit do let, kdy z jeho desek pluly do světa ty největší hity své doby.

Nová alba: Robbie Williams, Michal Prokop, Pavel Bobek a další

Robbie Williams: Take The Crown

Nová alba

Foto: Universal Music

Robbie Williams už prodal více než šedesát miliónů alb. Pravda, minulé Reality Killed The Video Star (2009) sice moc nezabodovalo, on přesto vidí budoucnost růžově. Sílu prý nabral v kapele Take That, do které se nedávno vrátil a s níž točil i koncertoval.

Novinka Take The Crown je deváté sólové album v Britově diskografii, vzniklo v Los Angeles a za jeho produkci je odpovědný Jacknife Lee (dělal s U2, R.E.M. nebo Snow Patrol).

„Říkají, že magie mě opustila, ale já si to nemyslím,“ zpívá Williams v úvodní Be A Boy, jež svým zvukovým pojetím a melodickým optimismem odkazuje na časy, kdy byl popovou superhvězdou. Tak to chtěl, snaha vrátit se do této pozice je evidentní.

Williams na novince nabídl své pojetí popu s rockovými přesahy. Ty jsou patrné především v závěru alba, kde popustil uzdu svým autorským fantaziím. Not Like The Others třeba připomíná osmdesátkový zvuk skupiny Queen.

Na kolekci nejsou písničky, které by měly místo v přehlídce hitů jasné. V době, kdy se popová alba vyrábějí jako na běžícím pásu a leckdy je nenahrávají živí lidé, je však počin plný skutečného zpěvu a muzikantů z masa a kostí přinejmenším příjemný.

Michal Prokop: Sto roků na cestě

Nová alba

Foto: Joe´s Garage

„Původně jsme plánovali vše stihnout do léta. Nakonec se ale nahrávání protáhlo o několik měsíců, ne nadarmo nese deska název Sto roků na cestě,“ říká ke své nové desce zpěvák a skladatel Michal Prokop. Na první studiové desce po šesti letech od alba Poprvé naposledy najdou posluchači dvanáct skladeb, jejichž autory jsou zpěvák, Petr Skoumal a Jan Hrubý. Texty napsali Pavel Šrut a Jan Lacina. Fanoušci mohou očekávat desku, která je opět velmi pestrá.

Pavel Bobek: Singing Ya Ya Youpie

Nová alba

Foto: EMI Music

Na albu zpěváka Pavla Bobka jsou písničky, které proslavily dnes už legendární televizní kurs angličtiny, a několik dalších klenotů z televizního archivu. Na CD vycházejí vůbec poprvé. Bobek zpívá slavné tradicionály (She’ll Be Comming Round The Mountain, Auld Lang Syne), oblíbené vánoční písně (Jingle Bells) a další známé skladby (Waltzing Matilda, Clementine, Beer Barrel Polka aj.).

Soundtrack: Váňa

Nová alba

Foto: EMI Music

Hudbu k celovečernímu filmu Váňa o legendárním českém žokejovi Josefu Váňovi složil a natočil Ondřej Soukup. Na albu je rovněž písnička V nedohledné dálce cíl, k níž napsala hudbu zpěvačka Lucia Šoralová a text složil Michal Horáček. Ve studiu ji pak nazpívali Michael Kocáb a Lucia Šoralová. Na soundtracku je veškerá muzika, kterou Soukup pro film složil.

Různí: Johanka z Arku

Nová alba

Foto: On Air Music

Hudební skladatel Ondřej Soukup a textařka Gábina Osvaldová posunuli svůj úspěšný muzikál Johanka z Arku do další dimenze. Společně se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů, Akademickým sborem Žerotín a za výrazného uměleckého přispění zpěváků Báry Basikové, Kamila Střihavky a Ondřeje Rumla pořídili záznam vystoupení ve Zlíně z října 2010. Nyní ho vydávají jako samostatné umělecké díla na CD a DVD.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků