Hlavní obsah

Nová alba: Karel Gott, Lady Gaga a Tony Bennett či Ivan Král

Nové album Karla Gotta je událostí, stejně jako jazzové standardy, které na společném albu zpívají Lady Gaga a Tony Bennett. Událostí je jistě i novinka Ivana Krále či třetí deska zpěvačky Pixie Lott.

Nová alba: Karel Gott, Lady Gaga a Tony Bennett či Ivan Král

Karel Gott: S pomocí přátel

Nová alba

Foto: Supraphon

Nové album Karla Gotta přináší písničky, které napsali čeští, slovenští a němečtí autoři zpěvákovi takříkajíc na tělo. Je mezi nimi pět, které Gott zařadí do svého koncertního programu na nastávajícím halovém koncertním turné.

 

Lady Gaga a Tony Bennett: Cheek To Cheek

Nová alba

Foto: Universal Music

Album obě hudební ikony natáčely v New Yorku a celý proces trval více než rok. Deska obsahuje nejen duety obou umělců, ale i několik písní, které Tony Bennett a Lady Gaga natočili každý zvlášť. V každém případě ale nabídne ty nejlepší kousky z jazzové historie tzv. Great American Songbook.

 

Ivan Král: Always

Nová alba

Foto: Warner Music

Skladatel, instrumentalista, zpěvák a producent Ivan Král vydává sólové studiové album po dvanácti letech (poslední Photoalbum vyšlo v roce 2002). Kolekci dvanácti písní zkomponoval sám (kromě výjimky, na níž spolupracoval s Donem Swinkerathem) a otextovala ji jeho životní partnerka a manažerka Cindy Hudson.

Pixie Lott: Pixie Lott

 

Nová alba

Foto: Universal Music

Třetí album britské zpěvačky s velmi zajímavým a silným hlasem. Jeho prostřednictvím si pohrává s popem, r’n’b a soulem. Vytvořila takto nesmírně zajímavé album s nadějnými písněmi a hlavně velice jiskřivou náladou.

 

Counting Crows: Somewhere Under Wonderland

Nová alba

Foto: Universal Music

Již třiadvacet let existují Counting Crows, kapela z Kalifornie. Její sedmé studiové album nabízí promyšlenou a dynamickou hudbu, kterou je možné označit jako alternativní rock. Písně vytvářejí sentimentální nálady, dovedou být i rafinovaně melodické, a svou silou do sebe posluchačovu pozornost vtahují.

 

Holden Caulfield: Hopetown

Nová alba

Foto: Indies Scope

Debutové album pražské kapely Holden Caulfield, která existuje od roku 2009 a pohybuje se na hranici kytarového indie a synthpopu ovlivněného kapelami jako M83 či The 1975. Na svém kontě předtím měla dvě úspěšná EP z let 2010 a 2012.

 

Amálka K. Třebická: Za okny rychlíku

Nová alba

Foto: Indies Scope

Na nové nahrávce skladatelky, textařky, hudebnice a zpěvačky Amálky K. Třebické nazvané Za okny rychlíku najdeme osobní výpověď formou čtrnácti autorských písní na pomezí šansonu, jazzu a avantgardy. Po albu pro děti Nešišlej! plném bláznivých a občas i morbidních textů s logopedickým podtextem se tak představuje v niternější rovině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků