Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Ivan Král, Ondřej Hejma, Vojtaano, Weezer či Martin Gore

V posledních dnech se na hudební trh dostalo několik novinek od českých interpretů. Jsou mezi nimi Ivan Král, Ondřej Hejma nebo Vojtaano. Za pozornost jistě stojí minialbum Martina Gorea či novinky Stevena Wilsona a kapely Weezer.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Ivan Král, Ondřej Hejma, Vojtaano, Weezer či Martin Gore

Ivan Král: Undiscovered

Album Undiscovered uspořádala manželka a dlouholetá spolupracovnice Ivana Krále Cindy Hudsonová z jeho pozůstalosti. Jde o nikdy nevydané nahrávky v autentické podobě, a to starších i několika posledních písniček, na kterých spolupracovali, Král jako autor hudby a Hudsonová jako textařka, stejně jako v případě všech posledních alb tohoto výjimečného hudebníka. 

Nové album

Foto: Warner Music

Ondřej Hejma: Dáreček

Na svém sólovém albu, které je výsledkem pětiletého úsilí, přináší zpěvák skupiny Žlutý pes devět nových nahrávek, které autorsky i stylově pokrývají celý jeho současný svět inspirovaný nejenom klasickým blues, ale i folkem, indie rockem i vokálními harmoniemi kalifornského west-coastu.

Nové album

Foto: Warner Music

Různí interpreti: Art Rock Line 1971–1985

Albová edice Line mapuje vývoj české a slovenské hudební scény od doby beatové dál. V lednu vyšel její šestý díl s názvem Art Rock Line 1971–1985. Jsou na něm nahrávky Petra Nováka, Fermaty, Synkop 61, Abraxasu, Jana Spáleného, Olympiku a dalších.

Nové album

Foto: Supraphon

Vojtaano: 2020

Písničkář, herec a stand-up komik Vojtěch Záveský, vystupující pod pseudonymem Vojtaano, vydává pod titulem 2020 druhé studiové album. Sestavil ho z jedenácti žánrově různorodých písní. Obvykle dospělá témata některých textů nebrzdí jeho hravost a nadhled. Ostrým výrazům se ale stále nevyhýbá.

Nové album

Foto: Warner Music

Weezer: OK Human

Američtí Weezer jsou pilní. Na svět přišli v roce 1992 a novinka je jejich čtrnácté studiové album. Ke svému indie popu přidali orchestrální plochy a také baroque pop. rozhodně je to pozoruhodný počin.

Nové album

Foto: Atlantic

Steven Wilson: The Future Bites

Album podle Stevena Wilsona zdůrazňuje utopii 21. století a zároveň podporuje okamžiky osobního růstu a optimismu. Jde o spojení elektronického záměru umělce a zachování jeho rockového ducha.

Nové album

Foto: Caroline International

Martin Gore: The Third Chimpanzee

Člen skupiny Depeche Mode Martin Gore vydává pětipísňové minialbum. Do jeho aktuální hudební tvorby se zapojila opice, která namalovala obal desky, a po primátech jsou pojmenované jednotlivé skladby.

Nové album

Foto: Mute

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků