Hlavní obsah

Nová alba: Gorillaz, Petr Janda, Mew či David Stypka

Album animované kapely Gorillaz je jedno z nejočekávanějších na jaře letošního roku. Písně, které napsal mimo Olympic, vydal Petr Janda, a David Stypka zase přišel s plnohodnotným albem.

Nová alba: Gorillaz, Petr Janda, Mew či David Stypka

Gorillaz: Humanz

Nová alba

Foto: Warner Bros

Páté studiové album britsko-americké kapely, která vstupuje do médií jako animovaná. Stojí za ní samozřejmě skuteční muzikanti, kteří připravili nové album této alternativní elektronické formace po sedmi letech.

 

Petr Janda: Ještě držím pohromadě/Best Of

Nová alba

Foto: Supraphon

Zpěvák a muzikant Petr Janda oslavil 2. května pětasedmdesátiny. K nim vyšlo album, jež zachycuje jeho nejlepší nahrávky z let 1985 až 2016, které nebyly spjaty s jeho působením ve skupině Olympic.

 

David Stypka & Bandjeez: Neboj

Nová alba

Foto: Universal Music

Nahrávka severomoravského písničkáře Davida Stypky a jeho doprovodné kapely vznikla pod producentským dohledem Martina Ledviny. Autor na nich předkládá skladby, které ovlivnilo i motivovalo téma strachu.

 

Mew: Visuals

Nová alba

Foto: Play It Again Sam

Dánská skupina Mew připravila v pořadí sedmé studiové album, na kterém se především dotýká prvků alternativního rocku. Pro některé milovníky škatulek půjde možná spíš o progresivní rock, každopádně na všechny čekají pozoruhodné hudební motivy i aranžérské nápady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků