Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Coldplay, D. Y. K., Robbie Williams či Leonard Cohen

Mimořádně silné byly minulé dny, co se příchodu alb výrazných interpretů týká. Dění vévodilo nové dvojalbum britských Coldplay, na kterém si tito dopřáli absolutní svobodu a nehleděli na to, co se od nich očekává. Výtečná je nová deska Vojtěcha Dyka nazvaná D. Y. K. Zajímavostí je nesporně i posmrtné album Leonarda Cohena.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Coldplay, D. Y. K., Robbie Williams či Leonard Cohen

Coldplay: Everyday Life

Britská skupina Coldplay se na novém dvojalbu výrazně posunula od mainstreamu do alternativních vod. Jedna část kolekce se jmenuje Sunrise a druhá Sunset. Kapela oznámila, že s novinkou nepojede kvůli svému vztahu k ekologii na koncertní turné.

Nové album

Foto: Warner Music

D. Y. K.: D. Y. K.

Zpěvák Vojtěch Dyk se konečně dostal k plnohodnotné vlastní tvorbě. Vdechl život projektu D. Y. K., obklopil se v něm především americkými hudebníky a v New Yorku natočil skladby, na kterých pracoval předtím v Čechách s Ondřejem Pivcem a textařkou Kennedy. Výsledkem je nápadité barevné album se skvělými výkony na všech postech.

Nové album

Foto: Universal Music


Robbie Williams: The Christmas Present

První vánoční album britského zpěváka Robbieho Williamse sestává ze dvou nosičů, Christmas Past a Christmas Future. Na obou je zachycený mix originálních skladeb a coververzí známých svátečních písní.

Nové album

Foto: Columbia

Leonard Cohen: Thanks for the Dance

Posmrtné album kanadského zpěváka Leonarda Cohena, jenž zesnul v roce 2016, je složené ze skladeb, které po sobě v určitých verzích a stádiích realizace zanechal. Na jejich dokončení se podílel především jeho syn Adam Cohen. Stylově se nesou ve stejném duchu, v jakém se nacházely ty na předešlých albech.

Nové album

Foto: Columbia

Beck: Hyperspace

Americký hudebník a zpěvák Beck přichází se svým čtrnáctým studiovým albem. Je na něm jedenáct skladeb a umělec si v nich s chutí zažongloval s produkcí jednotlivých skladeb. Jeho partnerem v tomto ranku je především Pharrell Williams, jenž je pod některými skladbami podepsaný jako spoluautor.

Nové album

Foto: Capitol

Lindemann: F&M

Zpěvák německé kapely Rammstein nahrál své druhé sólové album. I na něm je jeho parťákem švédských skladatel, hudebník a producent Peter Tägtgren. Výsledkem jejich tvorby je industriální metal, ne nepodobný tomu, jaká Lindemann vytváří se svou domovskou kapelou.

Nové album

Foto: Universal Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků