Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Chinaski, Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa i Nick Cave

Výrazné skupiny a zpěváci jsou podepsáni pod alby, která se na trhu objevila v posledních dnech. Vyšly novinky Chinaski, Mňágy a Žďorp, Vypsané fixy, Nicka Cavea a jeho kapely The Bad Seeds a dalších.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Chinaski, Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa i Nick Cave

Chinaski: 11

První album pražské skupiny Chinaski, které nahrála v nové sestavě. V ní působí od začátku loňského roku. Trochu na něm proměnila svůj dosud známý a tradiční zvuk, což je dáno tím, že se na písních podíleli všichni členové skupiny a v sestavě již není dechová sekce.

Nové album

Foto: BrainZone

Mňága a Žďorp: Třecí plochy

Nové album kapely Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí obsahuje dvanáct písní. První na něm je předělávka skladby Je to nejistý od J.A.R. Většina písniček je o vztazích, na desce je i zhudebněný Shakespearův Sonet, původně od Vladimíra Veita.

Nové album

Foto: archiv kapely

Vypsaná fixa: Kvalita

Pardubická Vypsaná fixa oslavuje pětadvacet let své existence a činí tak novým albem. Vrací se na něm ke svým kořenům, současně ale nezapomíná na posun, kterým prošla na svých posledních dvou albech.

Nové album

Foto: archiv kapely

Mika: My Name Is Michael Holbrook

Civilní jméno britského zpěváka Miky, který se narodil v Libanonu, je Michael Holbrook Penniman Jr. Je to kolekce osobní a pozitivní. Mika na desce zpívá často ve své typické vysoké poloze, písně jsou nápadité a velmi melodické.

Nové album

Foto: Republic


Nick Cave And The Bad Seeds: Ghosteen

Nick Cave nahrál se svou kapelou dvojalbum o celkové délce k sedmdesáti minutám. Projevují se na něm prvky ambientní hudby. Skupina na desce pracovala již v září roku 2018, kdy natáčela v Los Angeles. Písně realizovala i v Berlíně a Brightonu.

Nové album

Foto: Bad Seed

  

Angel Olsen: All Mirrors

Angel Olsenová je americká zpěvačka a skladatelka, jež přináší své v pořadí čtvrté studiové album. Na scéně je deset let a přes indie folk a indie rock se aktuálně dostala k artovému pojetí popu.

Nové album

Foto: Jangjaguwar

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků