Hlavní obsah

Nová alba: Brian Wilson, Steven Wilson i Asaf Avidan

Brian Wilson a Steven Wilson nejsou příbuzní. Oba jen přicházejí s novými alby v tomto čase, a oba počiny rozhodně stojí za poslech. Stejně tak i novinka Izraelce Asafa Avidana či druhá nahrávka britských Turbowolf.

Nová alba: Brian Wilson, Steven Wilson i Asaf Avidan

Brian Wilson: No Pier Pressure

Nová alba

Foto: Universal Music

Brian Wilson, jenž je známý především z americké šedesátkové formace The Beach Boys, vydal jedenáctou sólovou desku. Nese třináct skladeb, které v sobě pojí řadu inspirací. Poklidná kolekce, na níž se podílela řada výrazných hudebníků, nadchne především tradiční Wilsonovy fanoušky.

 

Steven Wilson: Hand. Cannot. Erase.

Nová alba

Foto: KScope

Čtvrté sólové album britského hudebníka, skladatele a zpěváka, bývalého šéfa legendárních Porcupine Tree. Na nové desce je jeho progresivní rock, chcete-li art rock, přece jenom přehlednější a písničkovější. Ukazuje se takto, jak silné melodické linky je schopen vymyslet i zazpívat.

 

Asaf Avidan: Gold Shadow

Nová alba

Foto: Universal Music

Gold Shadow je druhé sólové studiové album izraelského hudebníka Asafa Avidana, které následuje debut Different Pulses. Kolekce obsahuje dvanáct skladeb, v nichž se pojí blues, rok i folk. Oproti debutu nicméně tahle nahrávka postrádá neotřelost.

 

Toto: XIV

Nová alba

Foto: Frontiers Records

Legendární američtí Toto vydali již své čtrnácté album. Jedenáct kompozic na něm se nese v duchu poprockového klidu, ovšem zdobí je tradičně skvělá instrumentace a vůbec celkový projev kapely. Není to progresivní kolekce, která bude šplhat na první příčky hitparád, své neoddiskutovatelné kvality ale má.

 

Mydy Rabycad: Glamtronic

Nová alba

Foto: archív kapely

Druhé album pražské electroswingové kapely se snaží vymanit z tenat žánru, což se mu částečně daří. Je barevnější než debut, některé písničky jsou přesvědčivě melodické, chybí jim ale výbušnost a prvek, který by z této kapely udělal něco jasně rozpoznatelného.


Turbowolf: Two Hands

Nová alba

Foto: Universal Music

Druhé studiové album divoké kapely z britského Bristolu, která se 28. dubna představí v Praze. Formace se pohybuje v oblasti alternativního metalu, přitom přijímá spoustu jemnějších rockových prvků.

 

Hollywood Undead: Day of The Dead

Nová alba

Foto: Universal Music

Čtvrté album kalifornské numetalové kapely, která ve své hudbě čerpá především z již známých postupů a stylových pojení devadesátých let. Nahrávce bohužel chybí originalita, má naopak dostatek dravosti ve výrazu.

 

Ron Sexsmith: Carousel One

Nová alba

Foto: Compass Records

Kanadský rockový písničkář Ron Sexsmith vydává již čtrnácté album. I tentokrát jsou písničky na něm poněkud smutné až pesimistické. Je to ale Sexsmithova tradiční umělecká podoba, a tak mu jistě moc nevadí, že v polovině alba už je to trochu nuda.

 

Votchi: Out of Jail

Nová alba

Foto: archív kapely

Pražská hardrocková skupina Votchi vydává nové album. Před jeho realizací došlo ke třem změnám v sestavě, přičemž ta nejpodstatnější je na postu zpěváka. Novic Alex McBeat dal kapele novou kvalitu a svěží výraz v písničkách, které jsou tentokrát ovlivněny i mnoha dalšími hudebními styly.

 

Steve Hackett: Wolflight

Nová alba

Foto: InsideOut Music

Nové sólové album britského hudebníka Stevea Hacketta, bývalého člena skupiny Genesis. Vzniklo prý během jeho turné Genesis Revisited v loňském roce. Hackett se na něm obrací ke starobylým kulturám Řecka i Dálného východu, k politickým otázkám minulosti i dneška či vzpomíná na své dětství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků