Hlavní obsah

Nová alba: Bob Dylan, Jakub Ondra, Nebe, Zrní, Mastodon a další

Je jaro, a tak se albový trh začíná plnit zajímavými novinkami. Mezi ně lze počítat čerstvé počiny Boba Dylana, Jakuba Ondry či skupin Nebe, Mastodon nebo Zrní. A další zajímavosti je také dobré nepřehlédnout.

Nová alba: Bob Dylan, Jakub Ondra, Nebe, Zrní, Mastodon a další

Bob Dylan: Triplicate

Nová alba

Foto: Columbia

Americký písničkář Bob Dylan vydal své vůbec první trojalbum s názvem Triplicate. Každý z disků, které se jmenují Til The Sun Goes Down, Devil Dolls a Comin‘ Home Late, obsahuje deset nových verzí klasických amerických písní.

 

Zrní: Jiskřící

Nová alba

Foto: Applause Booking

Novinka kladenské formace Zrní prohlubuje již zavedený výraz kapely, korunuje jej a současně do něho vpouští prvky elektroniky. Není jí přespříliš, je to vkusné a chytré. Texty spojuje motiv krize.

 

Nebe: Souřadnice

Nová alba

Foto: BrainZone

Třetí album havířovské skupiny Nebe nabízí písně, které jsou velmi dobře zaranžované, vygradované, postavené a odehrané i odzpívané. Chybí jim jen výraznější a silnější melodické linky, které by z nich v oblasti poprocku udělaly hity. Jejich nevtíravost je ale sympatická.

 

Jakub Ondra: Old Town Square

Nová alba

Foto: Four Music

Český písničkář Jakub Ondra žije sen. Při jeho pouličním hraní v Německu si ho všiml zástupce společnosti Four Music, u které vydává své první album. Je anglicky zpívané a jsou na něm upřímné a emotivní písně.

 

Nelly Furtado: The Ride

Nová alba

Foto: Nelstar

Kanadská zpěvačka Nelly Furtado přichází se svým šestým studiovým albem. Pokračuje na něm ve své cestě k jiskřivému a sofistikovanému indie popu, ve kterém nelze přeslechnout prvky r’n’b.

 

Mastodon: Emperor Of Sand

Nová alba

Foto: Warner Music

Americká progresmetalová kapela Mastodon je na svém sedmém studiovém albu ve svém živlu. Hraje si s motivy, skvěle aranžuje, v kompozicích často překvapuje nevídanou dynamikou a vše podává s naprostou přirozeností a lehkostí.

 

Grog: Mona Lisa ze Stodolní

Nová alba

Foto: archív kapely Grog

Grog je rocková skupina z Havířova, jejíž kořeny sahají až do devadesátých let. Kolekce Mona Lisa ze Stodolní je pátá v její diskografii. Kapela má rockový základ, ze kterého vytahuje příjemné melodie. Písně zpívá česky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků