Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: AC/DC, Pekař, Vašo Patejdl a další

Australané AC/DC dali dohromady tu nejklasičtější možnou sestavu a nahráli novinku. Pekař dal dokupy novou desku a novinku nahrál také. Vašo Patejdl zase poprvé sestavil celé vánoční album. Na světě jsou i aktuální počiny Palomy Faith či Miroslava Palečka.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: AC/DC, Pekař, Vašo Patejdl a další

AC/DC: Power Up

Australská skupina AC/DC se oklepala ze smrti svého kytaristy Malcolma Younga a v té nejklasičtější možné sestavě natočila nový počin. Pohybuje se na něm v hardrockovém ranku tak, jak to činila dosud. Ctí svůj styl i zvuk.

Nové album

Foto: Sony Music

 

Pekař: První kapelní

Písničkář Pekař vydává již své třetí album, které pojmenoval První kapelní. Jeho název vyplynul ze skutečnosti, že jde o první desku se skupinou v novém složení za zády. Pekař přináší příjemné písničky, které navazují na jeho předešlou tvorbu.

Nové album

Foto: Warner Music

Vašo Patejdl: Moje československé Vianoce

Člen slovenské kapely Elán Vašo Patejdl natočil své první sólové vánoční album. Jsou na něm písně i hosté z České republiky i Slovenska, proto dostalo federativní rozměr a také název. Skladby na ně shromažďoval po celou svou kariéru.

Nové album

Foto: Warner Music

Paloma Faith: Infinite Things

I na svém novém albu spojuje britská zpěvačka Paloma Faith několik hudebních žánrů. Pohybuje se na rozhraní popu, r’n’b, soulu i jazzu. Jde o její páté album, je na něm třináct skladeb, na nichž se podílela i autorsky.

Nové album

Foto: Sony Music

Miroslav Paleček: Písně domova (Pocta Jaroslavu Seifertovi)

Akustický kytarista Miroslav Paleček se na albu zhudebněných básní nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta pustil cestou částečné elektrifikace. Přizval hosty na klávesy, harmoniku, housle, trubku, flétnu i smyčcové kvarteto. Nástroje nahrál a zaranžoval kytarista Pavel Fořt.

Nové album

Foto: Supraphon

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků