Hlavní obsah
Barbora Poláková vydala druhé album. Foto: ČTK

Nominacím na Anděly vládnou Poláková a Lucie

Ceny Anděl už znají nominované. Nejvíc šancí mají letos Bára Poláková a skupina Lucie.

Barbora Poláková vydala druhé album. Foto: ČTK
Nominacím na Anděly vládnou Poláková a Lucie

Česká hudební akademie udělila po třech nominacích Lucii, Báře Polákové i rapovému komikovi, kteří si říká Kapitán Demo. V kategorii Album figurují Lucie (Evolucie), Bára Poláková (Ze.mě) a Monkey Business (Bad Time for Gentlemen). V kategorii Skladba jsou to Kapitán Demo (Zlatíčka), Lucie (Nejlepší, kterou znám) a Mandrage (Motýli).

Zleva Robert Kodym, David Koller a P. B. Ch.

Foto: ČTK - Jaroslav Ožana

Na nejlepší skupinu byli nominováni Lucie, Mandrage a Monkey Business, na objev roku Mikolas Josef, The Atavists a Vesna.

Kapitán Demo v plné síle.

Foto: Lucie Levá

V kategorii Sólový interpret mají nominaci Kapitán Demo, Miro Žbirka a Thom Artway, z žen pak Barbora Poláková, Never Sol a Radůza. Mezi nejlepšími videoklipy figurují 2-8-5 Barbory Polákové, Zlatíčka Kapitána Dema a Technický já Moniky Načevy.

Nově bude zavedena kategorie alternativa a elektronika (nominovaní Floex a Tom Hodge, Manon Meurt a Povodí Ohře), další žánrové kategorie jsou folk (AG Flek, Nevermore a Kosmonaut, Žamboši), jazz (Karel Růžička, Dorota Barová, Concept Art Orchestra), rock (Pilot season, Povodí Ohře, The Atavists) či rap (James Cole, Maniak, Ty nikdy). Úplnou novinkou je kategorie klasika. Žánrové ceny se budou předávat během hlavního slavnostního večera 5. března v pražském Foru Karlín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků