Hlavní obsah

Noční můra v Elm Street opět plní americká kina

Remake slavného hororu Noční můra v Elm Street plní pokladny severoamerických kin nejvíc ze všech nově uváděných filmů. Mimo Spojené státy a Kanadu v uplynulém týdnu nejlépe odstartoval snímek Iron Man 2. Informovala o tom agentura AP.

Noční můra v Elm Street opět plní americká kina

Ani po letech Američany nepřestaly fascinovat příběhy o vrahovi Freddym Kruegerovi, který vraždí ve snech i ve skutečnosti. Noční můra v Elm Street završila víkend výdělkem 32,2 miliónu dolarů (přes 600 miliónů korun), a stala se tak už po premiéře nejúspěšnějším filmem minulého týdne v zámoří.

Film vznikl v produkci společnosti New Line patřící korporaci Warner Bros. a jeho rozpočet jen mírně překročil relativně skromných 30 miliónů dolarů. Hlavní roli ztvárnil Jackie Earle Haley. Původní snímek Noční můra v Elm Street byl natočen už v roce 1984 a po něm vzniklo dalších sedm volných pokračování.

Noční můra z Elm Street odsunula na druhou příčku v žebříčku tržeb předchozí jedničku, animovaný snímek Jak vycvičit draka. Ten minulý týden vydělal 10,8 miliónů dolarů a celkově už 192,4 miliónů dolarů.

Z dílny Paramountu pochází film Iron Man 2, který se minulý týden stal nejúspěšnějším nově uvedeným snímkem ve světových kinech. V 53 zemích, kde byl nasazen do distribuce, vydělal 100,2 miliónu dolarů. Konkrétně v Británii to bylo 12,2, v Jižní Koreji 10,8, v Austrálii 8,8 a ve Francii 8,2 miliónu dolarů.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků