Hlavní obsah
Kevin Spacey jako politický intrikán Foto: Netflix

Netflix odřízl herce Spaceyho, seriál House of Cards bude bez něj

Internetová televize Netflix ukončila veškerou spolupráci s hercem Kevinem Spaceym, jenž čelí obviněním ze sexuálního obtěžování. Firma aktuálně vyrábí šestou řadu populárního seriálu House of Cards (Dům z karet), kde je Spacey hlavním představitelem, a řeší, zda budou další díly bez 58letého herce, nebo zda celý projekt ukončí. Také nezveřejní téměř dokončený film Gore, ve kterém Spacey hraje hlavní roli.

Kevin Spacey jako politický intrikán Foto: Netflix
Netflix odřízl herce Spaceyho, seriál House of Cards bude bez něj

„Netflix se nebude podílet na žádné další produkci Domu z karet, jejíž součástí by byl Kevin Spacey,“ uvedla podle agentury AP v prohlášení internetová videotéka, která teď s produkční společností MRC řeší, zda bude možné ve výrobě dalších dílů pokračovat bez amerického herce.

Spacey v seriálu, za který získal pětkrát nominaci v herecké kategorii televizních cen Emmy, hraje bezskrupulózního amerického politika Franka Underwooda, který se vypracuje na post prezidenta.

Již v týdnu Netlix oznámil, že šestá řada, která má podle původního plánu běžet v roce 2018, bude poslední. Rozhodnutí se dávalo do souvislosti právě s obviněními týkajících se Spaceyho, ale o ukončení seriálu se prý mluvilo už předtím. [celá zpráva]

Stěžovalo si na něj víc lidí

Osmapadesátiletý herec, který patří k hollywoodským hvězdám první kategorie, se v posledních dnech stal terčem mnoha obvinění, že v minulosti sexuálně obtěžoval mladé herce a další lidi spojené s hereckou profesí.

Jako první se o něm takto vyjádřil o 12 let mladší americký herec Anthony Rapp, jehož se prý Spacey pokusil svést před třemi desítkami let. Spacey ve svém prohlášení uvedl, že si na incident kvůli podnapilosti nepamatuje, za údajně nevhodné chování se nicméně kolegovi omluvil. Zároveň se přiznal ke své homosexuální orientaci, což popudilo některé zástupce gay komunity, podle nichž se takto snažil odpoutat pozornost od obvinění.

Po Rappovi o své nepříjemné zkušenosti se Spaceym hovořili další herci či někdejší zaměstnanci londýnského divadla Old Vic. Podle stanice CNN si na jeho nepřípustné chování stěžovala i skupina lidí spojených se zmíněným seriálem Netflixu.

Společnost Netflix rovněž oznámila, že nehodlá uvést do distribuce v současnosti dokončovaný film Gore, v němž Spacey hraje titulní postavu spisovatele Gorea Vidala.

Vyjádření Spaceyho se podle agentury Reuters nepodařilo získat, neboť s hercem přerušil spolupráci jeho dosavadní mediální zástupce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků