Hlavní obsah

Nemocnice na kraji města 13. díl: Slib

Osudy postav se završí. Inu operují, trvá to skoro celý den, ale nádor se podaří odstranit. Během operace Blažej přijme svůj úděl, vzdá se primariátu i poslání ortopeda, aby jako nový ředitel dal do pořádku nemocnici, kterou privatizace málem zničila. Blažej a Ina se opět sblíží: jako nový ředitel přichází za svou ženou, když se probrala z bezvědomí.

Nemocnice na kraji města 13. díl: Slib

Starosta Jáchym, který s nemocnou páteří také čeká na operaci, s Blažejem probere situaci: vytýká mu, že mu podivným způsobem vstoupil do života, když ho kdysi připravil o Inu, a nyní může město připravit o nemocnici, jestliže ředitelský post nepřijme. Blažej to ví sám. A také ví, že nemůže být ředitelem a operatérem současně.

Hledání primáře

Jáchyma už bude operovat na Blažejovu žádost Machovec.  S primariátem myslel Blažej na Machovce, jenže ten čeká s manželkou dítě a nabídku odmítne. Blažej se vypraví za Novosadem. Ukáže se, že jeho přítel ho definitivně opustil, a tak Novosad post přijme. Blažejovo jednání schválí i starý pan primář Sova.

Svou osamělou cestou také musí jít doktorka Naďa Šulcová. Vztahu s Blažejem ale nelituje.

Synové jsou svou cestou

Blažejův syn Jan ví, jak by si Ina přála, aby dokončil medicínu. Jenže chce jít svou cestou. Starší Arnošt se od Blažejů odstěhuje k Monice a rozhodne se představit ji doma.  Blažejova první žena chápe jako paradox, že si její syn pravděpodobně vybral ke společnému životu také nemocniční sestru jako kdysi jeho otec.

Eliška chce s Hynkem od maminky odejít a začít konečně samostatný život. Hynek souhlasí. Svou první operaci nezvládl a rozhodne se pracovat na ambulanci.

Pěnkavová a  její syn najdou Václava Pěnkavu v nemocnici v Karlových Varech, kde leží po potyčce v kasinu.

 Nemocnice na Novinkách
1. díl - Tajemství
obsah a glosa
2. díl - Pomluva
obsahglosa
3. díl - Balvan
obsahglosa
4. díl - Druhá rodina
obsahglosa
5. díl - Zpověď
obsahglosa
6. díl - Čistka
obsahglosa
7. díl - Past
obsahglosa
8. díl - Úlety
obsahglosa
9. díl - Start
obsahglosa
10. díl - Synové
obsahglosa
11. díl - Zatnuté zuby
obsahglosa
12. díl - Diagnóza
obsahglosa
13. díl - Slib
obsahglosa
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků