Hlavní obsah
Modelka chce svatbu. Připadá jí, že je to "něco jako Valentýn". Foto: ČT

Navždy svoji. Hořká svatební doku-komedie

Česká televize uvede 19. května první díl hořké doku-komedie Eriky Hníkové Navždy svoji o třech párech, které se chystají na svatbu a lze je jen stěží nazvat úplně normálními.

Modelka chce svatbu. Připadá jí, že je to "něco jako Valentýn". Foto: ČT
Navždy svoji. Hořká svatební doku-komedie

Aby seriál nebyl nuda, vybrala si autorka poněkud ulítlé dvojice. Někteří diváci budou asi za nejextrémnější považovat dvojici katolíků-matematiků, kteří nemají vůbec žádný sexuální život a svatbu vnímají jako obrovskou změnu, převrácení celého života.

Ovšem intelektuál může za největší extrém označit spíše dvojku Lukáš – Isabela, u níž je úplně evidentní, že manželství brzy „bouchne“. Agresivní motorkář a erotická modelka si ve volném čase opravdu nečtou Vergilia v originále. Žijí věčnými hádkami, přičemž pro sprosté slovo nejdou daleko.

Do třetice je tu rodina ve stylu Troškových komedií z vesnice, dominantní prodavačka Běla si bere srandovního dobráka Jarouška, který vypadá trochu jako Shrek. Žijí prostým klidným životem a pořád něco loví ve slevách. Drama vnáší do jejich životů tchyně, které svatba moc není po chuti, a některé její hlášky by se daly okamžitě použít do dalšího dílu Slunce, sena...

Svatba s hodným Jarouškem

Foto: ČT

Podle prvního dílu se seriál zdá být zábavnou sondou do domácností našich mírně nestandardních spoluobčanů a současně není možné necítit smutný nádech jejich příběhů - tito lidé (s výjimkou matematiků) totiž příliš nepřemýšlejí a možná se ani nemají rádi. Po svatbě jim to fungovat nebude. Nedokážou zformulovat, proč se vůbec berou a co očekávají od života. V případě Jarouška může manželství zachránit jen jeho nekonečná trpělivost a submisivní postoj.

Navždy spolu je trochu reality show. Děj tušíme předem, nicméně postavy jsou „týpci“ a materiál byl vtipně sestříhán, takže ve výsledku to fungovat spíše bude. Uvidíme, kdo páry vydrží sledovat šest týdnů.

Celkové hodnocení: 65 %  

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků