Hlavní obsah
Natalia Tena Foto: Profimedia.cz

Natalia Tena: Jsem posedlá komiksy

Na letošní Rock for People (3. – 6.7.) přijede do Hradce Králové skupina Molotov Jukebox. V jejím čele stojí sedmadvacetiletá britská herečka Natalia Tena, jež si získala slávu rolí bystrozorky Nymfadory Tonksové ve filmu Harry Potter a Fénixův řád. Prý se na londýnský konkurz vydala na poslední chvíli na kole.

Natalia Tena Foto: Profimedia.cz
Natalia Tena: Jsem posedlá komiksy

Do studia přijela vyčerpaná a zakopla o židli. Ihned se začala překotně omlouvat, ovšem režisér David Yates už věděl, že našel stejně nemotornou energickou osobu, jakou je Tonksová v knihách J. K. Rowlingové.

Pomohla vám nějak role Nymfadory Tonksové i v hudební kariéře?

Myslím, že účast na Harrym Potterovi mi otevřela spoustu dveří. Je to skvělé, ale zároveň jsme v posledním roce s kapelou tvrdě makali, což se nám letos také vrací.

Jsou pro vás Nymfadora Tonksová a role v seriálu Hra o trůny jediným pojítkem se světem fantasy?

Pracovně ano, nikoli ovšem osobně. Jsem až fanaticky posedlá komiksy. Právě čtu komiksovou adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. A miluju Sandmana, Hellboye a Transmetroplitan od Neila Gaimana. A je toho mnohem víc.

Na Rock for People vystoupíte se svou kapelou Molotov Jukebox. Máte s ní dlouhodobé plány?

Jasně že nějaké plány máme. Hodláme hlavně ovládnout svět, dále jet na světové turné a zároveň nahrávat spoustu skvělých desek. Chci totiž dělat hudbu, dokud neumřu. Kdybych měla vyjádřit kapelní filozofii, pak řeknu, že chceme jít odvážně tam, kde už sice byli jiní, ale my chceme být více zpocení a mít nezbedné úsměvy.

Máte rádi hudební improvizaci?

Improvizace je matka nových písní. Jejich otcem je nacvičování.

O čem jsou vaše písně?

O sexu, samozřejmě i lásce, také podvádění, o smrti a existenciálních krizích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků